27. kolo / Panathinaikos preživio epski povratak Baskonije, trenutak za pamćenje u Madridu

Tri kola prije kraja prava je gužva od šestog do devetog mjesta

20.3.2019.
22:46
Euroleague

27. kolo Eurolige donijelo je trenutak povijesti u Madridu. Felipe Reyes odigrao je svoju 342. euroligašku utakmicu i u svojoj 15. sezoni postao novi rekorder natjecanja pretekavši Juana Carlosa Navarra.

Veliki trenutak 39-godišnjem kapetanu uvečali su i suigrači jer Madriđani su stigli do 21. pobjede preko Milana koji je u prvih deset minuta utrpao 33 poena, imao u drugoj četvrtini i 18 razlike, ali Real se vratio iz provalije i preživio sve, pa i 35 poena Mikea Jamesa.

Izravan obračun za doigravanje i utakmicu koju nije smio izgubiti s BaskonijomPanathinaikos je otvorio s 21:2, u 25. minuti imao +23 da bi pet minuta prije kraja Baskonia sve poništila i povela sa 61:58. Ali kod 67:67 u završnih 100 sekundi sezonu su Grcima spasila dva najbolja pojedinca Thomas (16 p) i Kilpatrick (14 p). Od šestog do devetog mjesta četiri su ekipe na 14 pobjeda.

Posljednji vlak za doigravanje propustio je Maccabi koji je u Tel-Avivu izgubio od Žalgirisa iako je vodio u 90 posto utakmice. Na manje od pet minuta do kraja s +9, ali Litavce su prvo vratili Davies i Westermann (16 p), a onda Milaknis i Walkup dovršili preokret.

Darussafaka je kod kuće protiv Himkija upisala tek četvrtu pobjedu, ali koja joj neće vjerojatno pomoći da se makne s dna jer Budućnost ima dvije više. Turci su u 12 minuta na prijelazu iz druge četvrtine u treću od -12 otišli na +11, a iako se Himki do kraja treće vratio i okrenuo, završnica je pripala domaćinima za koje su Douglas, Evans i Eric iskombinirali 62 poena, a upola manje kod Rusa izbrojao je Šved.