tursko polufinale / Simon ide na Final Four: Efes u majstorici izbacio Barcelonu

Turci su prošli na završnicu u Vitoriji te će u polufinalu igrati s Fenerbahčeom

1.5.2019.
20:47
Euroleague

Real Madridu, CSKA-u i Fenerbahčeu pridružio se i Anadolu Efes u kvartetu najboljih europskih momčadi ovosezonske Eurolige. Ondje će se pojaviti nakon 18 godina.

U majstorici igranoj u Istanbulu Efes je stigao do treće pobjede (80:71) u seriji s Barcelonom te će Kruno Simon i društvo 17. svibnja u Vitoriji u turskom derbiju izazvati Fenerbahče.

Španjolci su krenuli strašno napadački zabivši 28 poena u prvih deset minuta, ali Efes je u nastavku stisnuo obranu i okrenuo rezultat u svoju korist. On je početkom posljednje četvrtine otišao do najvećih 68:57, Barca to više nije mogla dostići.

Domaćini su zabili 17 trica iz 39 pokušaja, 36 poena iskombinirali su Larkin i Moerman, a Simon je za 12 minuta ostao bez ubačaja. Huertel i Singleton ostali su na 12 za goste, a Tomić na deset za 16 minuta.