[VIDEO] SPLIT TRICOM S DESET METARA UZ ZVUK SIRENE SRUŠIO BUDUĆNOST: / Ono što je uslijedilo dugo nije viđeno na Gripama

Žuti su došli do pobjede u dramatičnoj završnici

9.1.2021.
21:29
Ivo CagaljPIXSELL

U susretu 14. kola regionalne košarkaške ABA lige Split je u subotu na domaćem parketu iznenađujuće svladao Budućnost sa 78-77 (40-40), i to tricom sa deset metara koju je sekundu prije kraja pogodio SaniČampara.

Split je većinu utakmice bio u vodstvu, a najveću prednost imao je u drugoj četvrtini, plus 11. U drugom poluvremenu nitko nije imao više od pet poena prednosti, a završnica susreta bila je izuzetno uzbudljiva. Minutu i 40 sekundi prije kraja gosti su poveli 77-75. Nakon toga puno se griješilo na obje strane i na kraju je Splićanima ostalo 13 sekundi za zadnji napad. Na kraju je lopta došla do Sanija Čampare, koji je sekundu prije kraja pogodio tricu sa deset metara i donio pobjedu protiv momčadi koja je bila veliki favorit i u utakmicu je ušla sa 9 pobjeda i 1 porazom.

Ujedno, bila je to utakmica u kojoj je RokoLeniUkić (36), koji se nakon 16 godina vratio u KK Split, debitirao u žutom dresu i pokazao je da će biti od velike koristi Splićanima, jer je upisao 20 koševa, 5 skokova i 3 asistencije. Blaž Mesiček je dodao 18 poena, a Sani Čampara, koji je ubacio pobjedničku tricu, završio je utakmicu sa 8 koševa. Kod Budućnosti najbolji je bio Amerikanac Justin Cobbs sa 19 koševa.

Pobjednički koš možete pogledati iz dva kuta, ovdje i ovdje.

Split– Budućnost 78:77 (21:14, 19:26, 21:19, 17:18)

Split: Perković 5, Perasović, Kedžo 4, Ukić 20p, 5s, 3a, 4il, Marčinković 6p, 7s, 5a, Šarić, Bajo 4p, 4s, Čampara 8p, 3s, 4a, Vranković 5p, 3s, 3b, Marić 8p, 4s, 5il, Mesiček 18. Trener: Ivica Skelin.

Budućnost: Cobbs 19p, 3s, Ivanović 9p, 4a, 3ul, Ejim 13p, 4s, 3il, Šehović 6, D. Nikolić 3il, Apić 8p, 3s, Mitrović 13, Della Valle 6, Z. Nikolić 1p, 3s, Popović 2. Trener: Vladimir Todorović.