Sramota: Hrvatska ne može ni protiv Makedonije!

Slično kao u prvoj utakmici protiv Finaca, hrvatska košarkaška reprezentacija i u drugom je nastupu na Europskom prvenstvu u Litvi odigrala utakmicu s infarktnom završnicom.

1.9.2011.
23:57

Popularna uzrečica 'Danas svi igraju nogomet', može se izgleda primijeniti i na košarku. Osjetila je to i hrvatska košarkaška reprezentacija koju je iznenadila borbena i hrabra Makedonija.

Opet smo na papiru slovili kao veliki favoriti, no na terenu se igrao 'egal' susret u kojem je u infarktnoj završnici Vrankovićevoj ekipi nedostajalo koncentracije i sreće.

Serijom 8:0 na početku treće četvrtine Hrvatska je otišla na +12 (49:37), no utakmica je u svom ostatku najčešće bila u 'egalu'. U završne pak tri i po minute stalno su vodili Makedonci, dok su naši košarkaši stizali.

Na asistenciju Boa McCalebba, Vlado Ilievski zabio je pobjednički koš 10.5 sekundi prije kraja. U posljednjem napadu Bojan Bogdanović s rukom na šutu nije uspio pogoditi tricu za pobjedu.

McCalebb je s 19 koševa i pet asistencija bio najbolji igrač u redovima pobjednika. Ilievski je dodao 18 koševa.

U sastavu Josipa Vrankovića, Dontaye Draper ubacio je 13 koševa uz šest skokova i šest asistencija. Polovinom posljednje četvrtine ozlijedio se Marko Tomas koji nije mogao nastaviti utakmicu.

No, nije Hrvatska izgubila zbog sjajne igre svog protivnika, ključna stvar u porazu hrvatskih reprezentativaca bio je nedostatak odlučnosti i hrabrosti. Predstoje nam teški susreti u kojima će srce Vrankovićevih košarkaša biti presudan faktor za pobjedu.

Skupina A

Španjolska – Portugal 87-73

Turska – Velika Britanija 90-61

Litva – Poljska 97-77

Redoslijed: 1. Turska 2-0, 3. Španjolska 2-0, 2. Litva 2-0, 4. Poljska 0-2, 5. Portugal 0-2, 6. Velika Britanija 0-2

Skupina B

Srbija – Latvija 92-77

Francuska - Izrael 85-68

Njemačka – Italija 76-62

Redoslijed: 1. Njemačka 2-0, 2. Francuska 2-0, 3. Srbija 2-0, 4. Latvija 0-2, 5. Italija 0-2, 6. Izrael 0-2

Skupina C

Bosna i Hercegovina – Crna Gora 94-86

Grčka - Finska 81-61

Hrvatska – Makedonija 76-78

Redoslijed: 1. Grčka 2-0, 2. Hrvatska 1-1, 2. BiH 1-1, 3. Crna Gora 1-1, 5. Makedonija 1-1. 6. Finska 0-2

Skupina D

Bugarska – Belgija 68-65

Rusija – Gruzija 65-58

Slovenija – Ukrajina 68-64

Redoslijed: 1. Rusija 2-0, 2. Slovenija 2-0, 3. Gruzija 1-1, 4. Bugarska 1-1, 5. Ukrajina 0-2, 6. Belgija 0-2