VUKOVIMA DERBI: / Cibona pobjedom nad Zadrom otvorila u Ligu za prvaka

U derbiju 1. kola Lige za prvaka PH za košarkaše Cibona je u KC "Dražen Petrović" svladala Zadar sa 76:65 (23:12, 16:18, 18:24, 19:11).

4.4.2016.
21:12
Slavko Midžor/PIXSELL

Cibona je kontrolirala utakmicu od samoga početka, serijom 15-2 krajem prve i početkom druge četvrtine odvojila se na velikih 16 razlike (30-14).

Zadrani stigli na -1

Zadrani su se postupno vraćali u utakmicu, pa su sredinom treće četvrtine stigli na samo poen razlike (45:44), no do preokreta nisu stigli. Domaća momčad postigla je prvih osam pogodaka u posljednjih 10 minuta kojima se odvojila na 65:54, a tih 11 razlike bio je i konačnih rezultat.

Žižiću 'double-double'

AnteŽižić sa 16 koševa i 10 skokova bio je prvo ime Cibone, Nik Slavica dodao je 13 poena i 7 skokova. Boris Barać sa 15 ubačaja i 11 skokova predvodio Zadar, dok je Lovre Bašić imao 10 poena i 10 asistencija u momčadi Ante Nazora, ali i osam izgubljenih lopti.

U nedjelju je prvak Cedevita uvjerljivo svladala Kvarner 2010 s visokih 107:60, dok su još u subotu domaće pobjede ostvarili Zagreb, koji je sa 75:72 nadigrao Split, te Gorica sa 99:91 uspjehom protiv Šibenika.