TEŽAK PORAZ / Zadar razbijen u prvoj utakmici doigravanja: MVP lige ubacio napadački zakazao

13.4.2024.
21:19
Sime Zelic/PIXSELL

U prvom četvrtfinalnom susretu doigravanja regionalne ABA lige košarkaši Budućnosti su na domaćem parketu u Podgorici uvjerljivo svladali Zadar 100-69 (23-24, 19-12, 34-15, 24-18).

BRAVO /

Hrvatski košarkaš opet MVP ABA lige: Najbolji je bio u sva tri glasovanja

BRAVO /

U polufinale će se probiti momčad koja prva ostvari dvije pobjede, a sljedeća se utakmica igra u Zadru.

Nakon nešto slabijih uvodnih minuta Zadrani su, pogotovo napadački, vrlo dobro odigrali prvu četvrtinu nakon koje su vodili 24-23. Sredinom druge dionice domaćin je ipak stisnuo, pogotovo u obrani. Odlijepio se i odmor dočekao uz prednost 42-36.

Zadar se raspao tijekom treće četvrtine u kojoj je primio čak 34 poena. Prvo je Budućnost otišla na dvoznamenkastu prednost, potom je pobjegla i na +20 čime je susret bio odlučen.

Kod Zadra je Marko Ramljak postigao 14 poena uz pet ukradenih lopti i šest skokova. Po 13 koševa su ubacili Dario Drežnjak i Lovro Mazalin, dok je za 34 minute na parketu samo dva poena ubacio Luka Božić, najkorisniji igrač osnovnog dijela sezone. Uz dva poena imao je Božić šest asistencija i tri skoka.

Kod Budućnosti su prednjačili Kevin Ferrell sa 17 poena te Nikola Tanasković koji je uz 15 poena imao i sedam skokova.

Drugu utakmicu Budućnost i Zadar će odigrati u petak 19. travnja, a domaćini će biti Zadrani.

Prve četvrtfinalne utakmice Crvena zvezda i Studentski centar te Mega i Cedevita Olimpija igraju u ponedjeljak, dok je u srijedu na rasporedu prvi susret Partizana i Igokee.