AUSTRIJANCI NA KOLJENIMA / Luksemburžani napravili senzaciju u Ligi prvaka

Nakon pobjede luksemburške momčadi od 1-0 u prvoj utakmici prije tjedan dana, uzvrat u Salzburgu završio je rezultatom 4-3 (2-1) u korist Red Bulla, pa je F91 Dudelange prošao u 3. pretkolo zahvaljujući više postignutih pogodaka u gostima.

24.7.2012.
20:59
Youtube

Nogometaši luksemburškog prvaka F91 Dudelangea senzacionalno su u 2. pretkolu Lige prvaka izbacili austrijski Red Bull iz Salzburga.

Gosti iz Luksemburga poveli su u uzvratu golom Steinmetza (26), domaći su do poluvremena uspjeli preokrenuti preko Jantschera (28) i Hinteregger (37), no kada se u nastavku očekivalo da Salzburg napokon "slomi" amatere iz Luksemburga, Joachim (48) i Steinmetz (57) svojim drugim golom doveli su F91 Dudelange u vodstvo od 3-2. Cristiano (81-11m) i Zarate (82) ponovno su doveli Salzburg na pogodak od izbjegavanja sramotnog ispadanja, no taj pogodak nije stigao.

Prolazak u 3. pretolo dosada su još osigurali i norveški Molde, te češki Slovan iz Libereca.