JURE PREMA LIGI PRVAKA / Arsenal upisao vrlo važnu pobjedu. Mladi engleski as postigao rekordan i povijesni 2000 gol za Topnike

Jedini gol na utakmici postigao je Saka u 30. minuti preciznim udarcem kroz 'šumu nogu'

19.3.2022.
15:58

Nogometaši Arsenala napravili su još jedan veliki korak ka osiguranju plasmana među prva četiri sastava u engleskoj Premier ligi koja osiguravaju sudjelovanje u Ligi prvaka sljedeće sezone minimalnom 1-0 (1-0) gostujućom pobjedom protiv Aston Ville u jedinom subotnjem dvoboju 30. kola.

Jedini gol na utakmici postigao je Saka u 30. minuti preciznim udarcem kroz "šumu nogu" s ruba kaznenog prostora. Inače, Saka je postigao 2000 gol Arsenala u povijesti Premier lige i trenutno su treća momčad lige po broju golova, prvi je United s 2176 golova, a Liverpool ima samo dva više od Arsenala.

Četvrti Arsenal sada ima 54 boda, četiri više uz utakmicu manje od petog Manchester Uniteda, dok je Aston Villa ostala deveta sa 36 bodova.

Na čelu je Manchester City sa 70 bodova, jedan manje ima drugi Liverpool.