HOĆE LI KOEMAN OVO 'PREŽIVJETI'? / Barcelona glatko izgubila od Atletica u derbiju, katalonski div tone sve dublje

2.10.2021.
23:01

Atletico Madrid lagano je i bez puno poteškoća stigao do nova tri boda u španjolskom prvenstvu. U derbiju kola slavili su Madriđani protiv Barcelone na svom Wanda Metropolitanu 2:0.

Utakmica je bila riješena već u prvom poluvremenu. Thomas Lemar zabio je u 23. minuti na asistenciju Luisa Suareza, dok su u 44. minuti uloge bile zamijenjene pa se Urugvajac počastio Lemarovim poklonom za 2:0.

Atletico je postavio igru baš onako kako mu je odgovaralo. Barcelona je dominirala posjedom, ali sve je to bilo jalovo jer su samo jednom uspjeli stvoriti veliku šansu na utakmici.

IZ 'JEDINICE' U 'DVOJKU' /

Inter stigao do velikog preokreta protiv Sassuola, pogledajte Perišićevu fantastičnu asistenciju za Edina Džeku

Barcelona deveta

Suarez je tako zabio svakom od 31 kluba protiv kojeg je igrao u španjolskom prvenstvu. Posljednja na listi njegovih žrtava našla se Barcelona čiji je dres nosio 283 puta. S druge strane Lemar je prvi puta otkako je 2018. stigao u Atletico u jednoj utakmici upisao pogodak i asistenciju.

Bio je ovo prvi poraz Barcelone u ligi ove sezone, a zauzeli su tek deveto mjesto na ljestvici španjolskog prvenstva. Atletico je drugi iza Real Madrida koji ima utakmicu manje.