PRVA UTAKMICA U POST MESSIJEVOJ ERI / Barcelona pod vodstvom novog kapetana srušila Ronaldov Juventus i osvojila Trofej Joan Gamper

Argentinac se u nedjelju oprostio od kluba

8.8.2021.
23:22

Nogometaši Barcelone odigrali su u nedjelju navečer prvu utakmicu u post Messijevoj eri. U sklopu Trofeja Joan Gamper, na noge im je stigao Juventus predvođen Cristianom Ronaldom.

KAKO JE OVO TEŠKO GLEDATI /

Messi se raspao na oproštaju od Barcelone, njegove suze obilaze svijet

Uoči utakmice govore pred navijačima održali su trener Ronald Koeman i novi kapetan, Sergio Busquets. Očekivano, bili su u znaku Lionela Messija, koji je zaradio ovacije.

"Bila je ovo teška godina, koju smo igrali bez navijača. Unatoč Messijevom oproštaju, jako smo uzbuđeni ovom novom momčadi. Uvjereni smo da ćemo vam pružiti radost. Znamo što ovaj klub predstavlja", kazao je Koeman.

"Hvala Leo što si odveo Barcelonu na vrh i ispisao povijest kluba. Želimo ti sve najbolje i nedostajat ćeš nam", poručio je Busquets, a onda su krenule ovacije za Lea pa utakmica.

Barca je furiozno otvorila susret te je povela već u trećoj minuti susreta kada je Memphis Depay probio mrežu Juventusa. Nizozemac je tako na maestralan način započeo karijeru u dresu katalonskog diva o čemu najbolje govori sljedeći podatak:

To je ujedno bio i jedini pogodak u prvih 45 minuta iako su obje momčadi nizali prilike. Barca u tom periodu imala 66% vremena loptu u svom posjedu, ali Juve je uspio uputiti pet udaraca u okvir gola, a domaćini dva.

No, Barcelona je u nastavak ušla bolje te je u 57. minuti povisila vodstvo. Nakon ubačaja Griezmanna iz kornera glavom je loptu u mrežu pospremio Braithwaite.

Točku na 'i' u drugoj minuti sudačke nadoknade krasnim golom s ruba 16-erca za konačnih 3:0 stavio je Puig