KATALONCI SE PROVUKLI / Barcelona bez 16 igrača prve momčadi osvojila tri boda: Xaviju pobjedu donio nogometaš kojega je već otpisao

Jedini gol na utakmici pao je u samoj završnici prvog poluvremena

2.1.2022.
23:15

U posljednjem nedjeljnom susretu Barca je na gostovanju teškom mukom pobijedila Mallorcu sa 1-0, a gol odluke u 44. minuti zabio je Luuk de Jong koji je prije toga pogodio stativu i prečku. Prvo je u 29. minuti pogodio stativu a dvije minute kasnije i prečku.

LUKA NIJE IMAO SREĆE /

Real kiksao kod davljenika: Modrić se vratio i pogodio vratnicu, pogledajte sjajan udarac hrvatskog virtuoza

De Jong je u Barcu stigao ovoga ljeta na posudbu iz Seville i od tada je postigao samo jedan gol. On je jedan od najkritiziranijih igrača Barcelone i trener Xavi ga je navodno odmah otpisao kada je preuzeo momčad.

Barcelona je u ovu utakmicu ušla bez čak 16 igrača iz prve momčadi. Zbog koronavirusa nije moglo nastupiti njih 11, a ostala petorica su ozlijeđeni, suspendirani ili su s reprezentacijama na Afričkom kupu nacija.

Luuk de Jong slavi pogodak

U nastavku susreta Barca nije uspjela zabiti i drugi pogodak i tako razriješiti sve dvojbe, već je strepila do kraja susreta. Najbliže izjednačenju domaćin je bio u drugoj minuti nadoknade kada je Jaume Costa primio centaršut u kaznenom prostoru i pucao, no Marc-Andre ter Stegen je sjajno reagirao.

'Kraljevi' kiksali

U ranije odigranom susretu Getafe je šokirao Real Madrid pobijedivši sa 1-0, a Atletico Madrid je svladao Rayo Vallecano 2:0.

Na ljestvici La Lige Real Madrid vodi sa 46 bodova, Atletico je sada četvrti sa 32 boda, dok Barca na petoj poziciji ima čak 15 bodova manje od Reala i teško je vjerovati da se Katalonci ove sezone mogu uključiti u borbu za naslov.