Velika greška Guardiole? Bayern dobio 'hladan tuš'

Nogometaši Freiburga otkinuli su na svom travnjaku dva boda minhenskom Bayernu u ranije odigranom srazu četvrtoga bundesligaškog kola. Bayern u vrlo izmjenjenom sastavu je vodio sve do 86.

27.8.2013.
20:56

Mogli su domaćini, momčad s krajnjega njemačkog jugozapada, čak i ozbiljnije kazniti opuštenost aktualnih europskih i njemačkih prvaka, koji su u drugom poluvremenu propustili nekoliko superprilika za postizanje pogotka, pogotovo dvije Thomasa Müllera, kada je Laprevotte nakon sat vremena igre lijepim udarcem uzdrmao Neuerovu vratnicu.

Uspjeli su domaćini izjednačiti pogotkom Höflera u 86. minuti na ubacivanje Freisa s desnog krila.

Bavarci su vodili od 33. minuta kada je Xherdan Shaqiri u vrlo sličnoj akciji pogodio izbliza s desne strane nakon lijepog prodora i ubacivanja Thomasa Müllera.

Trenera Guardiolu dvaju je bodova koštalo pretjerano rotiranje. Samo četiri igrača izašla su na teren u odnosu na momčad koja je u subotu u Münchenu nadigrala Nürnberg 2:0. Za ogled Europskog superkupa protiv Chelseaja u Pragu ovog petka Guardiola je odmarao Lahma, Alabu, Boatenga, Riberyja, Robbena i Mandžukića.

Lahm, Ribery i Mandžukić ušli su u igru nakon 62. minute, hrvatski reprezentativac tek u 88.

Unatoč lošem rezultatu, Bayern je barem sačuvao niz nepobjedivosti, koji sada već traje 29 utakmica.