KRAJ DOMINACIJE BAYERNA? / Senzacionalna Borussia Dortmund korak do naslova prvaka Njemačke

Borussia je gostujućom pobjedom preuzela vodstvo na ljestvici sa 70 bodova, dva više od Bayerna kolo prije kraja i sve ima u svojim rukama

21.5.2023.
19:45
Profimedia

Nogometaši Borussije Dortmund korak su do osvajanja naslova prvaka nakon što su u današnjem susretu 33. kola Bundeslige na gostovanju pobijedili Augsburg s 3-0, pa kolo prije kraja imaju dva boda više od Bayerna.

Jučer je RB Leipzig Joška Gvardiola pobijedio bavarskog giganta usred Munchena 1-3 i tako Borussiji pružio šansu za prekidom dominacije Bavaraca. Bayern je pred kolosalnim padom, sve oči nogometne Njemačke uprte su prema završetku sezonu, finiš liniji...

BUNDESLIGA /

Leipzig Joška Gvardiola šokirao Bayern usred Munchena i omogućio Borussiji priliku za naslov prvaka

Dominacija Bayerna u Bundesligi bliži se kraju

Dominacija Bayerna u nacionalnom prvenstvu bliži se kraju i to je očito. Nakon što je Bayern posljednjih deset godina osvajao naslov prvaka, čini se kako će ove godine njegovu seriju prekinuti senzacionalna Borussija Dortmund.

Borussija je gostujućom pobjedom preuzela vodstvo na ljestvici sa 70 bodova, dva više od Bayerna kolo prije kraja i sve ima u svojim rukama.

U posljednjih 90 minuta momčad koju vodi Edin Terzić će kod kuće protiv Mainza loviti pobjedu za naslov prvaka, deveti u povijesti kluba, ali prvi nakon 2012. godine.

Augsburg, kojem još uvijek prijeti ispadanje, sjajno se branio, čak i od 38. minute kada je ostao s igračem manje nakon što je isključen Felix Uduokhai. Međutim, domaću "bravu" otključao je Sebastien Haller u 58. minuti.

Stuttgart bolji od Mainza

U 84. minuti je isti igrač zabio za 2-0 i tako razriješio pitanje pobjednika, a do kraja susreta među strijelce se upisao i Julian Brandt u četvrtoj minuti nadoknade.

U ranije odigranom susretu Stuttgart je na gostovanju pobijedio Mainz sa 4-1 napustivši zonu ispadanja.

Stuttgart kolo prije kraja drži 15. mjesto sa 32 boda, koliko ima i Bochum, na 16. mjestu koje vodi u dodatne kvalifikacije. Zadnje dvije pozicije drže Schalke (31) i otpisana Hertha (26).

U zadnjem kolu Stuttgart kod kuće dočekuje Hoffenheim, Bochum će ugostiti Bayer Leverkusena, dok Schalke očekuje najteži ispit, gostovanje kod RB Leipziga.

Sosa nije igrao

U slučaju da dvije momčadi imaju isti broj bodova, gleda se razlika pogodaka, potom broj postignutih golova, a na četvrtom mjestu je međusobni ogled.

Mainz je poveo u 23. minuti golom Marcusa Ingvartsena, a u 43. minuti je izjednačio Wataru Endo.

U nastavku susreta gosti su zabili još tri gola, a strijelci su bili Serhou Guirassy (64), Chris Fuhrich (78) i Tanguy Coulibaly (90+1). Hrvatski reprezentativac Borna Sosa nije bio u Sosa zbog infekcije usne šupljine i grla.

U nedjelju se još sastaju Bayer Leverkusen - Borussia Moenchengladbach.

REZULTATI:
Mainz 05 - Stuttgart 1-4 (Ingvartsen 23 / Endo 41, Guirassy 64, Fuhrich 78, Coulibaly 90+1)
Augsburg - Borussia Do. 0-3 (Haller 58, 84, Brandt 90+4)
Bayer Leverkusen - Borussia M. (19.30)
U subotu:
Hertha - Bochum 1-1 (Tousart 63 / Schlotterbeck 90+4)
Hoffenheim - Union 4-2 (Bebou 22, Kramarić 36-11m, 90, Dabbur 90+9 / Doekhi 45+4, Laidouni 90+5)
Schalke - Eintracht 2-2 (Terodde 1, Polter 85 / Kamada 21, Tuta 59)
Werder - Koeln 1-1 (Schmid 73 / Tigges 36)
Bayern - RB Leipzig 1-3 (Gnabry 25 / Laimer 65, Nkunku 76-11m, Szoboszlai 86-11m)