NIŠTA JOŠ NIJE RIJEŠENO / Potencijalni protivnici Rijeke odigrali pravu infarktnu završnicu

Momčad koja će izboriti nastup u drugom kvalifikacijskom kolu, 27. srpnja će gostovati u Rijeci. Uzvratne utakmice drugog kola su na rasporedu 3. kolovoza

13.7.2023.
23:12
Igor Kralj/PIXSELL

Nogometaši kosovskog prvoligaša Dukagjinija svladali su Europu iz Gibraltara s 2-1 u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu, odigranoj u četvrtak u Prištini, čime su se približili plasmanu u drugo kolo u kojem Rijeka čeka pobjednika ovog para.

ZVUČNO POJAČANJE /

Christian Pulisic potpisao za Milan: Nosit će Ibrahimovićev broj

Bujar Shabani je u 30. minuti postigao vodeći pogodak za domaću momčad. Gosti su uspjeli izjednačiti u šestoj minuti sučevog dodatka u prvom poluvremenu. Sve do šeste minute dodatka na kraju utakmice rezultat se nije mijenjao, a onda je Iljasa Zulfiji donio minimalnu prednost Dukagjiniju za uzvrat koji je na rasporedu u četvrtak, 20. srpnja.

Osim Rijeke, u drugom kolu će se u kvalifikacije uključiti i Osijek koji je za suparnika dobio mađarski ZTE. Prva utakmica je u Osijeku.

Treći hrvatski predstavnik u ovom natjecanju je splitski Hajduk, koji se uključuje u trećem kolu kvalifikacija. Ždrijeb parova trećeg kola bit će održan 24. srpnja.