Sramotno 'nasanjkali' Hrvate pa se našli u finalu

U finalu Europskog U17 nogometnog prvenstva u Slovačkoj igrat će nogometaši Italije i Rusije.

15.5.2013.
9:18

Italija je protiv Slovačke u Žilini odigrala svoju dosad najbolju utakmicu na turniru i slavila golovima Marija Pugliesea i Elija Capradossija. Za Talijane je ovo prvi finale europske smotre u ovom uzrastu.

U drugoj utakmici najbolje prilike u regularnih 80 minuta imali su Šveđani, ali ih nisu uspjeli realizirati, a od 48. minute igrali su oslabljeni za veznjaka Erdala Rakipa koji je zaslužio crveni karton. Pobjednički penal za Ruse na kraju je zabio Ramil Shejdaev, pa će tako imati priliku za osvajanje novog naslova, nakon onog iz 2006.

U finalu će dakle igrati obje reprezentacije iz 'hrvatske' skupine B. Podsjećamo, upravo remi Rusa i Talijana 1:1 u posljednjem kolu skupine presudio je Hrvatskoj koja nije izborila polufinale usprkos činjenici da je nije izgubila nijednu utakmicu.