Prvo finale na RTL2 / Imamo šampione: Roma osvojila Konferencijsku ligu! Mourinho ušao u povijest

Dvoboj između Rome i Feyenoorda možete pratiti od 21 sat, a uvodnu emisiju od 20.20 na RTL 2.

24.5.2022.
22:57
Profimedia.hr

UŽIVO

Roma Feyenoord 1:0

Roma: Patricio; Smalling, Ibanez, Mancini, Zalewski, Karsdorp, Cristante, Pellegrini, Zaniolo, Mkhitaryan, Abraham

Feyenoord: Bijlow; Trauner, Senesi, Geertruida, Malacia, Aursnes, Til, Kokcu, Nelson, Sinisterra, Dessers

95' Roma je došla do svog prvog europskog trofeja, a Jose Mourinho je postao prvi trener u povijesti je osvojio sva tri europska natjecanja

93' Imao je Feyenoord još jedan solidan pokušaj iz kornera no nitko od napadača nije uspio doći do lopte i propala je posljednja velika šansa za Nizozemce

85' Najbolja prilika Rome u drugom dijelu! Pellegrini je izmigoljio pozornosti obrane Feyenoorda i snažno pucao sa 12 metara ali Bijlow brani i čuva nadu Nizozemcima

80' Velika šansa za Feyenoord. Dessers je vagao obranu Rome i kad se činilo da je slomio svog čuvara snažno je pucao s 8 metara no lopta je zapela u bloku

75' Ušli smo u posljednjih 15 minuta regularnog dijela. Dojma smo da bolja momčad gubi. Nizozemci imaju čak 66 posto loptu u nogama i čak 11 udaraca na vrata no do gola ne mogu doći

68' Evo i Abrahama koji prijeti iz teške pozicije. Lopta ipak odlazi preko gola

66' Izlazi strijelac jedinog pogotka na susretu Zaniolo. Ostao je bez energije, a upravo energije treba Romi kako bi odbili nalete Nizozemaca

60' Feyenoord je krenuo va bank ali Roma se brani svim silama, a treba priznati da Talijani imaju i dosta sreće

50' Roma opasno živi! Feyenoord je imao još jednu sjajnu priliku. Malacia je snažno pucao, ali brani Patricio

47' Jedna sumnjiva situacija u kaznenom prostoru Rome i upalio se VAR. Nakon jednominutne provjere ipak ništa od kaznenog udarca. Samo korner za Feyenoord

46' Počeo je drugi dio

42' Roma izgleda uvjerljivije. Čvrstom obranom neutralizira napade Feyenoorda i Nizozemci izgledaju nemoćni

36' Jeftino je strijelac pogotka dobio žuti karton. Mourinho je vrlo nezadovoljan tom činjenicom

32' Goool! Prva prava šansa na utakmici i odmah pogodak. Trauner je krivo procijenio let lopte, a Zaniolo majstorski primirio loptu prsima i vrhom kopačke prebacio vratara Bijlowa!

28' Evo prvog udarca na utakmici. Pucao je s ruba kaznenog prostora Dessers no lopta od bloka završava u rukama Patricija

23' Pellegrini se našao u dobroj situaciji, ali malo kasni na loptu i lopta završava u rukama Bijlowa

20' Prvih dvadeset minuta je iza nas i ne samo da nema golova već nema ni jednog udarca na vrata

16' Problemi za Romu. Ozlijedio se Mkhitaryan. Bio je rizik krenuti s njim jer je nedovoljno zaliječen. Nema sreće Armenac.

13' Evo intresantnog pokušaja Feyenoorda. Dugom loptom je obrana Nizozemaca tražila Tila no obrana Rome je dosta odlučno izgurala ofenzivnog veznjaka.

9' Feyenoord je nešto više u posjedu lopte no Roma stoji u čvrstom bloku na svojoj polovini tako da još uvijek nismo vidjeli udarac na vrata

5' Na samom početku obje momčadi su počele dosta agresivno i oprezno tako da nema baš previše atraktivnih zbivanja na terenu. Najviše pozornosti privlače prigovori Jose Mourinha sudačkoj ekipi

0' Navijači su bakljadom otvorili finale

0' Sve je spremno za prvo finale Konferencijske lige u povijesti

PRAZNIK NOGOMETA /

Impresivni kadrovi navijačkih performansa pred početak finala Konferencijske lige

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nizozemski Feyenoord i talijanska Roma igraju u srijedu 25. svibnja finale Konferencijske lige u 21 sat u Tirani, a utakmicu i uvodnu emisiju možete gledati od 20.20 na RTL2.

UEFA Konferencijska lige je treći rang europskih klupskih natjecanja koje je pokrenuto ove sezone te će Feyenoord i Roma odigrati povijesno prvo finale u Albaniji. Igrat će se na Kombetare Areni, prekrasnom novom stadionu završenom 2019. godine u Tirani na kojem domaće utakmice igraju Dinamo i Partizani iz Tirane.

Stadion može primiti 21 690 gledatelja, a dom je i albanske nogometne reprezentacije.

Dvije najefikasnije momčadi u finalu

Posljednju ovosezonsku utakmicu u Konferencijskoj ligi odigrat će Roma i Feyenoord, dvije najefikasnije momčadi u ovom natjecanju predvođena dvojicom najboljih strijelaca, Tammyjem Abrahamom i Cyrielom Desseresom, koji su postigli devet odnosno deset pogodaka.

Feyenoord je do finala prošao dug put koji je počeo na Kosovu još 22. srpnja prošle godine. Prošli su čak tri kvalifikacijska kruga te do finala ostali neporaženi izbacivši u polufinalu Marseille. Roma je pak upisala jedan poraz koji joj je nanio norveški Bodo Glimt u grupnoj fazi pregazivši ih s čak 6:1.

Roma lovi prvi, a Feyenoord četvrti europski trofej

Ipak, Talijani su došli do završnice pobjedom u polufinalu protiv Leicestera. Roma još uvijek nema europski trofej. Izgubili su finale Kupa šampiona 1984. od Liverpoola nakon slabijeg izvođenja penala, a poraženi su i 1991. u finalu Kupa UEFA protiv Intera.

S druge pak strane Feyenoord ima jedan naslov prvaka Europe iz 1970. te čak dva Kupa UEFA i to iz 1974. i 2002. godine. Drugim riječima, Nizozemci love svoj četvrti trofej i prvi u novoosnovanoj Konferencijskoj ligi.