Hrvatski nogometaši Niko Kranjčar i Andrej Kramarić sudjelovali su u važnim pobjedama svojih momčadi u 31. kolu Premier lige kojima su zadržali izglede za ostanak u ligi.

4.4.2015.
19:18

Kranjčar je u 4:1 gostujućoj pobjedi Queens Park Rangersa protiv West Bromwich Albiona igrao od 30. minute, te je bio asistent za drugi gol svoje momčadi, dok je Kramarić u 2:1 (1-1) domaćoj pobjedi Leicester Cityja u igru ušao u 72. minuti.

Kranjčar je u 37. minuti izveo korner nakon kojega je Charlie Austin udarcem glavom doveo QPR do vodstva od 2-0 na Hawthornesu. Prvi gol na utakmici postigao je Vargas (15), a prije odlaska na poluvrijeme na 3-0 je povisio Zamora (43) čiji pogodak je definitivno jedan od najljepših ove sezone. Anichebe (58) je bio jedini strijelac za domaće, da bi Barton (90+5) u samoj završnici pogodio za konačnih 4-1.

Leicester je odlično krenuo protiv West Hama i poveo golom Cambiassa (12). No, Kouyate (32) je poravnao, a taj je rezultat vrijedio do pred kraj dvoboja kada je "lisicama" pobjedu osigurao King (86).

Ranije je Arsenal ostvario sedmu uzastopnu pobjedu u Premier ligi svladavši na svom terenu Liverpool sa 4:1, te su se s ta tri boda probili na drugo mjesto ljestvice. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren poraz Liverpoola odgledao je s klupe za pričuve.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

Na treće mjesto sa 62 boda probio je Manchester United 3:1 (1:0) domaćom pobjedom protiv Aston Ville. Dvostruki strijelac za United bio je Ander Herrera (43, 90+2), a jednom se u strijelce upisao Rooney (79), dok je pogodak za Villu postigao Benteke (80). United sada ima bod više i utakmicu više od gradskog suparnika Manchester Cityja, koji će u ponedjeljak gostovati kod Crystal Palacea.

I dok smo mislili da je Zamora zabio gol sezone, Charlie Adam je uzvratio na utakmici Chelseaja i Stokea. Škot je pred odmor izjednačio golčinom s 60 metara. No, domaćini su na kraju slavili s 2:1 i došli sedam bodova prednosti ispred drugoplasiranog Arsenala.