SVAKA ČAST / Novi Halilovićev šou: Pogotkom i asistencijom izveo je Fortunu iz krize

Momčad se vratila na pobjednički kolosijek ponajviše zahvaljujući njemu

10.11.2023.
22:10

Nekadašnji hrvatski nogometni reprezentativac, 27-godišnji Alen Halilović bio je strijelac i asistent u 4-1 (4-0) domaćoj pobjedi Fortunde iz Sittarda protiv Heraclesa iz Almela u susretu 12. kola nizozemskog prvenstva.

PODJELA BODOVA /

Slaven Belupo i Gorica neriješenim rezultatom otvorili 15. kolo HNL-a

Halilović je  već u 6. minuti asistirao Guthu za prvi gol na utakmici da bi u 32. minuti i sam poentirao za 3-0. Preostala dva gola za domaće postigli su Robberechts u 25. i Sierhuis u 40. minuti, da bi Engels u 89. minuti ublažio poraz Heraclesa.

Haliloviću je to drugi prvenstveni gol ove sezone, a igrao je do 77. minute za Fortunu za koju je Ivor Pandur branio čitav susret.

Ovom pobjedom Fortuna je preskočila Heracles na ljestvici, sada je deveta sa 13 bodova, dok je Heracles 11. sa 12.

Na vrhu je PSV Eindhoven sa 33 boda, slijede AZ Alkmaar, Feyenoord i Twente sa po 26.