FRANCUSKA LIGA / Igor Tudor pobijedio sa svojim Marseilleom treću utakmicu zaredom, ni veliki PSG nije bolji od njega: Asistencija Majera

Majer je dodao asistenciju u pobjedi Rennesa

31.8.2022.
23:50
Profimedia

Nogometaši Marseillea nastavljaju nizati odlične rezultate na startu francuskog prvenstva pod vodstvom hrvatskog stručnjaka Igora Tudora.

'DIJETE SPLITA' /

Francuzi oduševljeni Tudorom, posjetili su njegov Split i zaključili: 'Dolazi iz grada koji stvara šampione'

U susretu 5. kola "Le Championnata", Marseille je na Velodromeu pobijedio Clermont sa 1-0 i nalazi se na diobi prvog mjesta sa 13 bodova koliko imaju PSG i Lens.

Pogodak odluke zabio je Pape Gueye u 49. minuti. Dimitri Payet je ubacio iz kornera, a Gueye najviše skočio za pobjednički pogodak. OM je u završnici susreta mogao zabiti i drugi gol, no Alexis Sanchez nije realizirao jedanaesterac. Njegov udarac sjajno je zaustavio Mory Diaw.

Asist za Majera

Gosti su najbliže pogotku bili u 57. minuti kada su u istom napadu dva puta pogodili okvir vratiju. Prvo je Muhammed Cham primio dobar pas i s ruba šesnaesterca pogodio prečku. Lopta se odbila do Yohana Magnina koji je odmah pucao, ali je i on uzdrmao vratnicu. Duje Ćaleta-Car nije nastupio za Marseille.

Aktualni prvak PSG njije imao previše problema na gostovanju kod Toulousea. Parižani su slavili 3-0 golovima Neymara (37), Kylaina Mbappea (50) i Juana Bernata (90). Rennes je pobijedio Brest sa 3-1, a Lovro Majer je za domaći sastav igrao 60 minuta upisavši asistenciju.

Lovro Majer

Majer je asistirao Rodonu u 53. minuti za vodstvo 1-0. Samo četiri minute kasnije izjednačio je Franck Honorat, no Rennes je u samoj završnici susreta uspio zabiti još dva gola za pobjedu. Strijelci su bili Martin Terrier u 89. minuti, te Desire Doue u prvoj minuti nadoknade.