IMAJU VIZU ZA FRANCUSKU: / Plasman Španjolaca pokvarile dvije teške ozljede

Nogometaši Španjolske i Švicarske osigurali su nastup na Euru 2016 nakon kvalifikacijskih utakmica u petak.

9.10.2015.
23:05
AFP, CESAR MANSO

Po dva zgoditka postigli su Alcaser i Cazorla, a na ovoj utakmici se već u 11. minuti ozlijedio veznjak Manchester Citya David Silva, da bi u 33. zbog ozljede morao biti zamijenjen i napadač Juventusa Alvaro Morata. Zabrinutiji mogu biti Torinezi, jer se čini da je Moratina ozljeda lista teža. David Silva je, prema prvim ocjenama, istegnuo ligamente gležnja.

Kiks Slovačke iskoristila Ukrajina

Slovačka je kiksala kod kuće, izgubivši od Bjelorusije s 0-1, a to su iskoristili Ukrajinci koji su slavili u Makedoniji s 2-0 i bodovno se izjednačili sa Slovacima na drugom mjestu. U zadnjem kolu Slovaci idu u Luksemburg, a Ukrajinci dočekuju Španjolce.

Švicarci najuvjerljiviji

U skupini E Švicarci su u St Gallenu s čak 7:0 demolirali San Marino, uz tri jedanaesterca i sedam različitih strijelaca. To im je bilo više nego dovoljno za plasman jer su Slovenci doma odigrali samo 1:1 s Litvom, pa će se Slovenci boriti u zadnjem kolu za treće mjesto s Estonijom i Litvom.

Englezi su se ranije plasirali na EURO, a kod kuće su slavili protiv Estonije s 2:0 i zadržali maksimalan učinak od devet pobjeda i gol-razliku 28-3. Izbornik Roy Hodgson nije mogao računati na Waynea Rooneya, pa su golove zabili Walcott (45.) i Sterling (85.).

U zadnjem kolu igraju Estonija - Švicarska, Litva - Engleska, dok Slovenija gostuje u San Marinu.

Beqiraj zabio za Crnu Goru, Austrija slavila

U skupini G Švedska je slavila kod Lihtenštajna s 2:0, a dvoboj će se pamtiti po neiskorištenom jedanaestercu Zlatana Ibrahimovića, kojemu se ta "neugodnost" dogodila u 40. minuti. Proslavio se 33-godišnji Peter Jehle, vratar amaterskog Vaduza i sad će se moći pohvaliti da je obranio penal jednom od najboljih svjetskih napadača. Ibra se ispravio 17 minuta kasnije, kad je postavio konačnih 2:0. Zabio je još i Berg u 18. minuti.

Rusija je u gostima pobijedila Moldaviju s 2:1, pa će odluka o drugom i trećem mjestu pasti u zadnjem kolu. Austrija je ranije osigurala EURO kao pobjednik skupine, ali su ipak slavili u Podgorici protiv Crne Gore s 3:2. Gol za domaćine zabio je i bivši Dinamov napadač Fatos Beqiraj. Crnogorci su ovim porazom izgubili sve šanse za plasman.

U zadnjem kolu Rusija dočekuje Crnu Goru, a Švedska Moldaviju.

Rezultati:

skupina C: Makedonija - Ukrajina 0:2 (Seleznjov 59pen, Kravec 87), Slovačka - Bjelorusija 0:1 (Dragun 34), Španjolska - Luksemburg 4:0 (Cazorla 42, 85, Alcaser 67, 80); poredak: Španjolska 24, Slovačka 19, Ukrajina 19, Bjelorusija 10, Luksemburg 4, Makedonija 3.

skupina E: Engleska - Estonija 2:0 (Walcott 45, Sterling 85 ), Slovenija - Litva 1:1 (Birsa 45+1pen/Novikovas 79pen), Švicarska - San Marino 7:0 (Lang 17, Inler 55pen, Mehmedi 65, Djourou 73pen, Kasami 76, Embolo 80pen, Derdiyok 89); poredak: Engleska 27, Švicarska 18, Slovenija 13, Estonija 10, Litva 10, San Marino 1.

skupina G: Crna Gora - Austrija 2:3 (Vučinić 31, Bećiraj 68/Janko 55, Arnautović 81, Sabitzer 90+2), Moldavija - Rusija 1:2 (Cebotaru 85/Ignjašević 58, Dzjuba 88), Lihtenštan - Švedska 0:2 (Berg 19, Ibrahimović 55); poredak: Austrija 25, Rusija 17, Švedska 15, Crna Gora 11, Lihtenštajn 5, Moldavija 2.