INTER RAZBIO ŠAHTAR I UŠAO U FINALE EUROPSKE LIGE: / Brozović asistirao, Nerazzurri izborili okršaj sa Sevillom

Hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović u 64. minuti je ubacio iz kornera, nakon čega je D'Ambrosio postigao drugi gol za Inter

17.8.2020.
22:48

U finalu ovosezonske nogometne Europske lige u petak će u Koelnu igrati Sevilla i Inter, nakon što je u prvom polufinalu Sevilla u nedjelju svladala Manchester United sa 2-1 (1-1), u drugom polufinalnom dvoboju Inter je u ponedjeljak u Duesseldorfu bio uvjerljiv protiv Šahtara sa 5-0 (1-0).

SEVILLA U FINALU EUROPSKE LIGE: /

Andalužani preokrenuli protiv Man Uniteda u infarktnoj utakmici

Dvostruki strijelci za Inter bili su Lautaro Martinez (19, 74) i Romelu Lukaku (78, 83), a jedan gol dodao je Danilo D'Ambrosio (64).

Vatreni odigrao odličnu utakmicu

Važnu ulogu u pobjedi talijanskog doprvaka imao je i hrvatski reprezentativni veznjak Marcelo Brozović, iako nije bio strijelac Brozović je bio asistent za drugi pogodak svoje momčadi te pokretač akcije za treći gol.

Inter je poveo iz svoje prve prilike na utakmici, u 19. minuti je vratar Šahtara Pjatov loše ispucao loptu, na polovici ukrajinskog prvaka nje se domogao Barella koji se potom sjurio po desnom krilu i uputio centaršut koji je Martinez glavom proslijedio u mrežu.

Handanovič spašavao

Talijanski je sastav kontrolirao događanja na terenu i nakon pogotka, a stjecao se dojam kako je strateg Intera Antonio Conte u potpunosti "pročitao" igru suparnika i onemogućio sve Šahtarove glavne poluge.

Ipak, Šahtar je bio u igri sve do sredine drugog poluvremena, da bi se ključni trenuci utakmice zbili u razdoblju od 62. do 64. minute. Prvo je u 62. minuti Šahtar napokon stvorio izglednu priliku za pogodak, ali je nakon ubačaja Matvijenka Junior Moraes glavom s pet metara pucao ravno u Handanoviča.

Lukaku briljirao u završnici

Kazna za taj promašaj bila je ekspresna, dvije minute potom Inter je izborio udarac iz kuta kojega je izveo Brozović, a u skoku na pet metara od vrata Šahtara najviši je bio D'Ambrosio i učinio ono što Junior Moraes nije - zatresao mrežu.

Susret je definitivno bio odlučen u 74. minuti kada je Brozović osvojio loptu na polovici Šahtara, uslijedila je kombinacija Lukakua, Gagliardinija i Martineza, a ovaj potonji se po drugi put upisao u strijelce za 3-0.

Konačna odluka u nedjelju

Konačnih 5-0 s dva pogotka u 78. i 83. minuti postavio je najbolji strijelac Intera Lukaku, prvoga nakon lijepog proigravanja Martineza, a drugog nakon impresivne solo-akcije.

Brozović je igrao do 85. minute za Inter.

Finalni dvoboj Sevilla i Inter igrat će u petak u Koelnu od 21 sat.

Europska liga, polufinale Ponedjeljak, 21.00

Inter - Šahtar 5:0

Inter: Handanović, Godin, De Vrij, Bastoni; D'Ambrosio, Barella, Brozovic, Gagliardini, Young, Lukaku, Lautaro Martinez

Šahtar: Pjatov, Dodò, Kryvtsov, Khocholava, Mativyenko, Marcos Antonio, Stepanenko, Marlos, Alan Patrick, Taison, Junior Moraes

90' Gotova je utakmica, Inter je ušao u finale Europske lige.

85' Zamjena kod Intera, iz igre izlazi Brozović, a umjesto njega ulazi Stefano Sensi.

84' GOL Inter je postigao i peti gol, ponovno je zabio Lukaku. Šahtar je razbijen.

77' GOL Nogometaši Intera nastavljaju puniti mrežu Šahtara, već je 4:0, a novi gol za Nerazzurre postigao je Lukaku koji je izbio sam pred Pjatova i rutinski pospremio loptu u mrežu. To je Belgijancu 10. gol u 10. uzastopnoj utakmici u Europskoj ligi.

74' GOL Inter vodi 3:0. Martinez je postigao svoj drugi gol za velikih 3:0 Intera protiv Šahtara. Ovaj je pogodak Argentinac postigao dobrim udarcem s ruba šesnaesterca.

64' GOL Inter vodi 2:0, zabio je Danilo D'Ambrosio udarcem glavom nakon ubačaja Marcela Brozovića iz kornera.

48' Martinez je najbolji igrač ove utakmice. Sada je Pjatova pokušao svladati lijepim lobom, ali Ukrajinac je uspio sačuvati svoju mrežu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Gotovo je prvo poluvrijeme.

37' Nogometaši Šahtara imaju puno veći posjed lopte, no ne uspijevaju stvoriti opasniju priliku. Sada je Taison ubacio, a Junior Moraes loše pucao glavom.

29' Velika prilika za Inter, ponovno je Martinez mogao postići gol, ali nije precizan.

19' GOL Inter vodi, Martinez je zabio glavom nakon ubacivanja Barelle i rezultat je 1:0 za Inter.

5' Inter od početka utakmice igra visoki pritisak i Šahtar ne uspijeva uspostaviti svoju igru.

1' Počela je utakmica.

20.05 Stigli su sastavi momčadi, za Inter će od prve minute igrati hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović.

Nogometaši Intera i ukrajinskog Šahtara iz Donjecka igraju u ponedjeljak utakmicu polufinala Europske lige.

Pobjednik ovog dvoboja igrat će u finalu protiv španjolske Seville koja je u drugom polufinalu u nedjelju svladala Manchester United s 2:1 (1:1).

United je u toj utakmici poveo golom Brune Fernandesa (9-11m), poravnao je Suso (26), a finale Sevilli osigurao je De Jong (78).

Sevilli će ovo biti šesti nastup u finalu Europske lige, a u svih prethodnih pet finala je pobijedila, 2006., 2007., 2014., 2015. i 2016.

Finale ovoseonske Europske lige na rasporedu je u nedjelju.