RAZBIJANJE / 'Izmišljena' Hrvatska pregazila Katar kao plitak potok

20.9.2022.
22:06
Sanjin Strukić/PIXSELL

"Izmišljena" Hrvatska U-23 reprezentacija, koja je stvarno i izmišljena, osmišljena i sastavljena samo za ovaj sraz, pobijedila je danas u prijateljskoj utakmici u Wiener Neustadtu selekciju Katara s 3:0. Prvo poluvrijeme donijelo je ključnu dominaciju Hrvata i dva gola, kao i pregršt šansi.

JURČEVIĆ I STRUPAR ZA NET.HR /

'Petković je za 'box', Krami je najbolje iza prve špice, a Oršić još nije potvrdio svoju dobru igru u reprezentaciji, iako i nije baš igrao'

Katar ostao bez suparnika, Hrvati uletjeli

Utakmica je, inače, organizirana nakon što je Katar u predviđenom terminu ostao bez protivnika, a Hrvatski nogometni savez izašao u susret domaćinima skorašnjeg Svjetskog prvenstva i odlučio im pomoći.

Hrvatsku su vodili glavni instruktor HNS-a Petar Krpan i izbornik U-17 reprezentacije Robert Jarni, a njihova momčad bila je jednostavno prejaka za Katar koji nije znao protiv talentiranosti mladih hrvatskih nogometaša. Hrvatska je povela golom Tonija Teklića iz penala u 14. minuti, na 2:0 povisio je Josip Mitrović iz Gorice u 16. minuti, a treći gol zabio je Sandro Kulenović tri minute prije kraja.

Hrvatska bila puno bolja, Jarni i Krpan vodili momčad

Hrvatska je generalno bila puno bolja, a Jarni i Krpan su sredinom drugog poluvremena promijenili praktički čitavu momčad pa je priliku dobilo svih 18 igrača koji su bili na popisu za ovu pripremnu utakmicu katarske reprezentacije.

Utakmicu su započeli Nediljko Labrović, Jozo Stanić, Daniel Štefulj, Jakov Medić, Darko Nejašmić, Antonio Marin, Mihael Žaper, Tonio Teklić, Josip Mitrović, Ivan Smolčić i Marin Ljubičić, a ušli su Karlo Sentić, Luka Jelenić, Roko Jureškin, Ivan Dolček, Marko Hanuljak, Hrvoje Babec i Sandro Kulenović.