SUDAR VATRENIH / Jakić bolji od Juranovića u njemačkom Kupu

Kristijan Jakić je odigrao cijeli susret za Eintracht, baš kao i Juranović za Union Berlin.

4.4.2023.
22:31

Nogometaši Eintrachta prvi su polufinalisti njemačkog Kupa nakon što su u četvrtfinalnom ogledu u Frankfurtu pobijedili Union Berlin sa 2-0.

Eintracht dominantan

Eintracht je bio dominantan u prvom poluvremenu, a potom je u nastavku susreta mirno kontrolirao rezultat.

Domaćin je sjajno ušao u susret i vrlo brzo je poveo sa 2-0. Vodeći pogodak Eintracht je zabio u 11. minuti, a strijelac je bio Kolo Muani na asistenciju Maria Gotzea. Samo dvije minute kasnije Muani je zabio i drugi gol, ponovo na Gotzeovu asistenciju.

MA NEMOJ ZEZATI /

Slaven Bilić napravio presedan u svjetskom nogometu: Ovako nešto nikad još nije viđeno

U 20. minuti mreža berlinskog sastava se zatresla i treći put. Pogodak je postigao Rafael Borre, no VAR je pokazao zaleđe.

Juranović pucao iz slobodnjaka i umalo pogodio

Borre nije imao sreće niti u 28. minuti, sjahno je pucao, ali je pogodio prečku. Eintracht u drugom poluvremenu nije uputio niti jedan udarac prema suparničkim vratima, dok je Union tek u završnici susreta zaprijetio.

U 78. minuti Josip Juranović je pucao iz slobodnog udarca na rubu šesnaesterca, no lopta prošla malo iznad prečke. Šest minuta kasnije najbolju priliku za goste imao je Jamie Leweling, ali je Kevin Trapp sjajnom reakcijom sačuvao mrežu nedirnutom.

Večeras se još sastaju Bayern Munchen i Freiburg, a preostala dva četvrtfinalna ogleda su u srijedu kada se sastaju Nurnberg - Stuttgart, te RB Leipzig - Borussia Dortmund.