JELIČIĆ JEDNOM REČENICOM UNIŠTIO DVA VELIKANA: / 'Samo mazohisti ovo mogu gledati'

Poznat po oštrim komentarima i ovaj je put briljirao

5.3.2019.
9:33
Screenshot/HRT

U derbiju 26. kola talijanskog nogometnog prvenstva vodeći Juventus je kao gost svladao drugoplasirani Napoli sa 2-1 (2-0) i tako povećao svoju prednost na 16 bodova.

Juventus je poveo u 28. minuti golom Pjanića iz slobodnog udarca sa 17 metara nakon prekršaja Mereta na Cristianu Ronaldu zbog kojega je vratar Napolija i isključen. Do kraja prvog poluvremena Juventus je poveo sa 2-0 preko Cana (39), no početkom nastavka se brojčano stanje izjednačilo jer je u 48. minuti Pjanić isključen zbog dvaju žutih kartona.

Juve i United

Callejon (61) je uspio smanjiti na 1-2, a veliku priliku za izjednačenje propustio je Insigne u 84. minuti koji nije iskoristio 11-erac pogodivši stativu. Ova utakmica, međutim, nije oduševila Joška Jeičića. Poznat po britkim komentarima i ovaj je put briljirao.

"Većeg novca i ružnijeg nogometa nisam vidio, osim Mourinhovog Uniteda", poručila je legenda.