zaigrali pjaca i pašalić / Juventus spornim jedanaestercem u sudačkoj nadoknadi osigurao pobjedu nad Milanom

11.3.2017.
9:07
AP Images

Talijanski nogometni prvak Juventus ostvario je 31. uzastopnu domaću pobjedu u Serie A svladavši Milan sa 2-1 (1-1) u prvoj utakmici 28. kola.

Juventus je poveo golom Benatije u 30. minuti, na 1-1 poravnao je Bacca u 43., a pobjednički niz na svom stadionu Juventus je produžio u sedmoj minuti sudačke mnadoknade kada je Dybala iskoristio 11-erac koji je dosuđen zbog igranja rukom De Sciglija.

Marko Pjaca igrao je za Juventus do 89. minute, dok je Mario Pašalić bio na terenu u dresu Milana do 71. minute. Mario Mandžukić nije konkurirao za nastup u dresu Juventusa.

Vodeći Juventus sada ima 70 bodova, 11 više uz utakmicu više od druge Rome i 13 od trećeg Napolija, dok je Milan sedmi sa 50 bodova.