NEVJEROJATNA UTAKMICA / Kakva drama u Francuskoj: Jovićevićev Šahtar tek nakon sedam serija jedanaesteraca izbacio Majerov Rennes

Šahtar Igora Jovićevića je nakon lutrije jedanaesteraca izbacio Rennes Lovre Majera i izborio osminu finala Europske lige.

23.2.2023.
23:54

Šahtar je dobio prvu utakmicu 2-1, da bi u ovoj Rennes poveo u 52. minuti golom Ekambija.

UPISAO I ASISTENCIJU /

Josip Juranović dočekao je prvijenac za Union Berlin: Pogledajte kako je zabio uz veliku pomoć golmana Ajaxa

Kako golova u regularnom dijelu više nije bilo, otišlo se u produžetke, gdje je za 2-0 zabio Salah. I onda u 119. minute gostima je produžetke osigurao autogolom Belocian.

U lutriji penala Doku i Meling promašili su za Rennes u drugoj i trećoj seriji, no u četvrtoj i petoj meč lopte za Šahtar nisu iskoristili Bondar i Sikan.

U sedmoj seriji za domaćine je promašio Ugochukwu, a pobjedu Rudarima donio je Kelsy.

Lovro Majer igrao je do 71. minute za Rennes, dok je kod gostiju Neven Đurasek priliku dobio od 79. minute.

Rezultati:
Midtjylland (Dan) - Sporting Lisabon (Por) 0-4 (Coates 21, Goncalves 50, 77, Gartenmann 85-ag) (prva utakmica 1-1)

Nantes (Fra) - Juventus (Ita) 0-3 (Di Maria 5, 19-11m, 78) (prva utakmica 1-1)

PSV Eindhoven (Niz) - Sevilla (Špa) 2-0 (De Jong 77, Silv 90+5) (prva utakmica 0-3)

Monaco (Fra) - Bayer Leverkusen (Njem) 3-5 11m (2-3 - Ben Yedder 19-11m Embolo 84 / Wirtz 13, Palacios 21, Adli 58) (prva utakmica 3-2)

Manchester United (Eng) - Barcelona (Špa) 2-1 (Fred 47, Anthony 73 / Lewandowski 18-11m) (prva utakmica 2-2)

Union Berlin (Njem) - Ajax (Niz) 3-1 (Knoche 20-11m, JURANOVIĆ 44, Doekhi 50 / Kudus 47) (prva utakmica 0-0)

Rennes (Fra) - Šahtar Donjeck (Ukr) 4-5 11m (2-1 - Toko Ekambi 52, Salah 106 / Belocian 119-ag) (prva utakmica 1-2)

Roma (Ita) - RB Salzburg (Aut) 2-0 (Belotti 33, Dybala 40) (prva utakmica 0-1)

Napomena: Ždrijeb parova osmine finala je u petak, 24. veljače