KOLO IZ SNOVA ZA BARCELONU: / Prva četiri pratitelja na ljestvici su poražena, a u odnosu na drugog imaju devet bodova prednosti

Kataloncima se rezultati nisu mogli bolje poklopiti

21:08
AFP

NAKON TEŠKOG PORAZA, OGLASIO SE I PROZIVANI KOVAČIĆ: /

'Ovo je jako težak trenutak, prvi nas je gol dotukao'

Završeno je 17. kolo u Primeri, a Barcelona vjerojatno nije niti sanjala da će joj se stvari oko dobro složiti uoči Božića. Naime, prva četiri pratitelja na ljestvici upisali su poraze.

Katalonci su danas u vrijeme ručka (13 sati), odigrali fantastičnu utakmicu na Santigao Bernabeu i slavili sa 3-0 te su tako najvećim rivalima pobjegli na velikih 14 bodova prednosti.

Nadalje, Atletico Madrid sinoć je poražen sa 1-0 golom u 88. minuti u gostima kod Espanyola, a Valencija je danas na svojoj Mestalli poražena od Villareala sa 1-0. Jedini strijelac na utakmici bio je Carlos Bacca u 24. minuti. Heroj Valencije mogao je biti vratar Neto koji je došao na korner u 95. minuti i našao se u prilici, ali nije uspio realizirati dobru priliku.

I petoplasirana Sevilla poražena je u ovom kolu, Real Sociedad na svom je terenu bio bolji sa 3-1. Tako je Barcelona stekla čak devet bodova prednosti ispred drugoplasiranog Atletica, 11 više od Valencije i 14 više od Reala koji ima i utakmicu manje.