LUDNICA U KVALIFIKACIJAMA: / Švedska golom s centra srušila Francusku, Ronaldo briljirao, Andora napravila čudo

Švedska je pred svojim navijačima svladala europskog doprvaka Francusku s 2-1 pogotkom Toivonena u posljednjoj sekundi utakmice.

9.6.2017.
22:50
AFP

Šveđani su na taj način pokvarili i večer Nizozemcima, koji su do tog gola bili na bod od Šveđana i na četiri od Francuza, a sada im obje reprezentacije bježe tri boda. Prije pogreške francuske obrane i istrčalog vratara Llorisa, što je omogućilo Toivonenu da se prometne u junaka dvoboja, Francuzi su bili bliže pobjedi. Poveli su sjajnim pogotkom Girouda iz poluvoleja u 37. minuti. Šveđani su trebali samo šest minuta za izjednačenje, a strijelac je bio Durmaz.

Belgija rutinski do pobjede

Iskusni trener Dick Advocaat započeo je svoj treći izbornički mandat na klupi Nizozemske očekivanom pobjedom protiv Luksemburga (5-0). Nizozemci su u Rotterdamu poveli pogotkom Robbena u 21. minuti. Na 2-0 povisio je Wesley Sneijder koji je tim pogotkom uveličao svoj 33. rođendan i 131. nastup za reprezentaciju čime je postao rekorder Nizozemske. U nastavku je Oranje s još tri pogotka do vrha napunilo mrežu skromnih gostiju.

Senzaciju večeri kreirali su reprezentativci Andore koji su u skupini B svladali Mađarsku sa 1-0 i ostvarili prvu pobjedu u posljednjih 66 službenih utakmica te tek drugu u kvalifikacijama, bilo za Euro, bilo za SP. Strijelac jedinog pogotka bio je Rebes u 26. minuti. Tako je Mađarska ispala iz utrke za mjestom na SP-u.

Švicarska je ostala sa stopostotnim učinkom pobjedom 2-0 na gostovanju na Farskim Otocima, dok je Portugal ostao tri boda iza slavljem u Latviji 3-0. Cristiano Ronaldo je bio dvostruki strijelac, a kod trećeg pogotka je asistirao Andreu Silvi. Sa 73 pogotka Ronaldo je sada na trećem mjestu vječne ljestvice strijelaca među europskim reprezentacijama.

U skupini H Belgija je slavila s 2-0 u Estoniji, a strijelci su bili Mertens i Chadli. Bosna i Hercegovina je pred svojim navijačima odigrala samo 0-0 protiv Grčke, pa su se Belgijci odvojili od tog dvojca na ljestvici. Belgija ima četiri boda više od Grčke i pet više od BiH.

SKUPINA A - 6. kolo

Švedska - Francuska 2-1 (Durmaz 43, Toivonen 90+4 / Giroud 37)

Bjelorusija - Bugarska 2-1 (Sivakov 33-11m, Savickij 80 / Dyakov 90+1)

Nizozemska - Luksemburg 5-0 (Robben 21, Sneijder 34, Wijnaldum 62, Promes 70, Janssen 84)