SVAKA ČAST / Maribor u ambijentu Lige prvaka izborio finale kupa, a posuđeni Dinamovac zabio sjajan pogodak

Nogometaši Maribora, koje vodi hrvatski trener Damir Krznar, prvi su finalisti ovosezonskog slovenskog Kupa nakon gostujuće pobjede kod drugoligaša Bistrice od 3-1

25.4.2023.
18:49
Pixsell

Zanimljivo, prije početka susreta dok su igrači izlazili na teren, s razglasa se mogla čuti himna Lige prvaka. Mnogi su ovime bili iznenađeni, pogotovo zato što se igrali u Slovenskoj Bistrici na stadionu tamošnjeg drugoligaša, ali izgleda da je Marka Tolića to samo dodatno motiviralo koji želi dokazati da može igrati u Dinamovoj momčadi koja će na ljeto prema svemu sudeći opet tražiti plasman u Ligu prvaka.

TEŠKA SITUACIJA /

Nakon što ga je trener potjerao s treninga, za hrvatskog veznjaka stigla još jedna loša vijest: Suspenzija!

Nakon prvog poluvremena u kojem nije bilo pogodaka, u nastavku je poveo domaćin te je odmah u 46. minuti mrežu Maribora zatresao Kukovec. Inače, Bistrica je trenutačno na 13. mjestu drugoligaške ljestvice.

No, odgovor Maribora je bio brz, a četiri minute kasnije na 1-1 je izjednačio hrvatski nogometaš Marko Tolić. Igrač Dinama na posudbi u Mariboru sjajno je pogodio s 20 metara i time samo potvrdio odličnu formu u dresu Maribora. Ovo je bio ukupno jedanaesti Tolićev pogodak otkako je došao u slovenski klub.

Potom je u 55. minuti Janežić dao autogol, a u 72. Antolin postavio konačnih 3-1 za Maribor.

U drugom polufinalu, u srijedu, igraju prvak Olimpija i Aluminij, a prošle sezone ovo je natjecanje osvojio Koper.