NAJBOLJA PORUKA ZA LUISA ENRIQUEA: / Pogledajte fantastičan Rakitićev pogodak u ludoj golijadi Barcelone

Hrvatski nogometaš Ivan Rakitić bio je strijelac za Barcelonu koja u 22. kolu španjolskog prvenstva 'razbila' Alaves u gostima sa 6-0.

11.2.2017.
18:00
AFP, JOSEP LAGO

Rakitić je postigao peti gol za Barcelonu u 65. minuti. Luis Suarez mu je asistirao petom, a naš je veznjak lijepo pogodio iskosa s desne strane pod prečku.

RAKITIĆ DOBIVA NOVOG TRENERA: /

Barca pronašla zamjenu za Enriquea, legenda se vraća u klub?

Sjajni Suarez

Rakitić u posljednje vrijeme nije imao posebno dobar status u Barceloni, ali vrlo dobrom igrom i pogotkom mogao bi vratiti povjerenje Luisa Enriquea. Našem je nogometašu ovo treći ovosezonski pogodak u Primeri i četvrti ukupno.

Prvo ime utakmice bio je Luis Suarez koji je i 'nače0' mrežu Alavesa pogotokom u 37. minuti, a tri minute kasnije je asistirao i Neymaru. U nastavku se domaćin, koji je u rujnu senzacionalno slavio na Camp Nou s 2-1, potpuno raspao. U 59. minuti je na 3-0 povećao Lionel Messi, četiri minute kasnije je Alexis zabio autogol, potom je u 65. strijelac bio Rakitić, a priču je svojim drugim pogotkom zaključio Suarez u 67. minuti.

Teška ozljeda Vidala

Nažalost, u samoj završnici utakmice strašnu je ozljedu gležnja zadobio Barcelonin desni bek Aleix Vidal koji je uz velike bolove iznesen s terena.

Barcelona je ovom pobjedom preuzela vodstvo na ljestvici s dva boda više, ali i čak tri odigrane utakmice više od Real Madrida. Već u utorak Katalonce očekueje gostovanje kod PSG-a u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.