NEMA KRAJA KRIZI BAYERNA: / Njemačkom velikanu se ovo nije dogodilo nikad u povijesti

Nogometaši Bayerna su na gostovanju kod Herthe u sedmom kolu njemačkog prvenstva odigrali neodlučeno 2-2 i tako nastavili s lošim rezultatima posljednjih tjedana.

1.10.2017.
18:37
AFP

Bavarce je vodio privremeni trener Willy Sagnol koji je sjeo na klupu nakon što je u četvrtak otkaz dobio Carlo Ancelotti. No, promjena zasad nije imala učinak i Bayernu se prvi put u klupskoj povijesti dogodilo da je u dvije uzastopne utakmice u Bundesligi ispustio dva gola prednosti. U prošlom kolu mu se to dogodilo kod kuće protiv Wolfsburga (2-2), a ove nedjelje i na gostovanju kod Herthe.

KOVAČ DO POBJEDE U SUDAČKOJ NADOKNADI: /

Ante Rebić ponovno strijelac za Eintracht, Borussia Dortmund gazi i dalje

Pet bodova zaostatka

Bayern je poveo u desetoj minuti pogotkom stoperas Matsa Hummelsa, a prednost je u 49. minuti povećao Robert Lewandowski. No, u manje od deset minuta koje su uslijedile Hertha je uspjela doći do izjednačenja. U 51. minuti je zaostatak smanjio Ondrej Duda, a samo pet minuta kasnije je konačnih 2-2 postavio Salomon Kalou.

Bayern je zahvaljujući porazu Hoffenheima kod Freiburga (2-3) ipak skočio na drugo mjesto, ali za vodećom Borussijom Dortmund zaostaje pet bodova. U povijesti Bundeslige je osam momčadi uspjelo osvojiti naslov unatoč zaostatku od pet ili više bodova nakon sedam kola.

U Freiburgu su gosti poveli u 14. minuti golom Robina Hacka, no samo minutu kasnije izjednačio je Florian Niederlechner, a u 18. minuti Freiburg je okrenuo rezultat golom Caglara Soeyuencuea. U 87. minuti je Pascal Stenzel povisio na 3-1, a tračak nade gostima donio je Julian Schuster postigaši u 90. minuti pogodak u vlastitu mrežu. Ipak, u preostale četiri minute Hoffenheim nije uspio izjednačiti. Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić odigrao je za goste cijeli dvoboj.