Mlađi i od Messija / On je najmlađi trener ikada koji je uspio odvesti momčad do vrha skupine Lige prvaka

Momčad njemačkoj RB Leipziga doveo je do prvog mjesta u grupnoj fazi elitnog natjecanja

11.12.2019.
13:55
AP Images

Red Bull Leipzig u utorak navečer odigrao je posljednju utakmicu grupnoj fazi Lige prvaka i završio na prvom mjestu. Trener Julian Nagelsmann tako je postao najmlađi trener u povijesti Lige prvaka koji je momčad doveo do prvog mjesta.

Mlađi je i od jednog od najboljih nogometaša današnjice, Lea Messija. Nagelsmannu su 32 godine, 4 mjeseca i 18 dana. Leipzig je s njim po prvi put ušao u "knockout fazu" ovog elitnog natjecanja.

Čak 60 igrača koji su pve sezone nastupili u Ligi prvaka starije od njega.

Njemački Leipzig koji je već osigurao osminu finala, a s Lyonom odigrao je 2:2. Nijemci su u prvom poluvremenu vodili s 2:0 golovima iz penala Forsberga i Wernera. Aouar je smanjio na samom početku drugog dijela, a sedam minuta prije kraja Depay izjednačio je na 2:2.