Nogometaši Arsenala slavili su na Allianz Areni protiv Bayerna s 2:0 u uzvratnom susretu osmine finala Lige prvaka.

13.3.2013.
18:44

Sretan i spretan pogodak Marija Mandžukića u Londonu za 3:1 bio je u konačnici ključan za prolazak bavarskog sastava u četvrtfinale. Naime, iako je sveukupni rezultat između ova dva kluba izjednačen, 3:3, minhenski Bayern prošao je dalje zbog pogotka više postignutog u gostima. Susret je bolje otvorio Arsenal koji je poveo nakon manje od tri minute igre preko francuskog reprezentativca Oliviera Girouda. Theo Walcott ubacio je zavrnutu prizemnu loptu s desne strane Arsenalova napada, a istu je na drugoj vratnici dočekao Giroud i lakoćom poentirao za 1:0. Bio je to prvi pogodak Francuza nakon 497. minuta, kao i prvi gol Arsenala od 2005. godine zabijen unutar prve tri minute utakmice (Ljungberg zabio Ajaxu). Nakon toga Bayern je preuzeo konce igre u svoje noge, te je svako malo bio pred golom Lukasa Fabianskog. No, Poljak, koji je dobio priliku umjesto sunarodnjaka Wojciecha Szczesnyja, je bio sjajan na vratima Arsenala, te poskidao svaki udarac koji su igrači Bayerna uputili prema njegovim vratima. http://www.dailymotion.com/embed/video/xy6iix

Sjajnu je priliku za 2:0 Arsenala imao Bjelokošćanin Gervinho u samoj završnici susreta. Nakon što se sjajno okrenuo na petercu Bayern, nije uspio u padu pogoditi okvir gola. Četiri minute prije kraja utakmice Laurent Koscielny zabio je glavom nakon kornera, no do kraja susreta Arsenal više nije stvorio priliku za pogodak. Ovim je rezultatom Engleska ostala bez predstavnika već nakon osmine finala Lige prvaka, što se nije dogodilo od sezone 1995/1996. Recimo i da je ovo bilo treće uzastopno ispadanje Arsenala u osmini finala, kao i prva pobjeda "topnika" u Münchenu. No, uzalud... http://videa.hu/flvplayer.swf?v=A2qU1dgF6BVYTSRv

Hrvatski nogometaš Mario Mandžukić je bez pravog učnika igrao do 73. minute kada ga je zamijenio Mario Gomez.

"Ponosan sam i žalostan istovremeno. Odigrali smo odličnu drugu utakmicu i ovih 90 minuta me učinilo ponosnim. Međutim, što nam to vrijedi kada nismo uspjeli do kraja ispraviti sve loše učinjeno u prvom ogledu. Tada nismo bili na razini, odigrali smo mnogo slabije nego što to stvarno možemo", rekao je nakon utakmice trener Arsenala Arsene Wenger i dodao: "Ova utakmica u Münchenu je dokazala da smo s pravom tu, u osmini finala Lige prvaka, makar su mnogi govorili negativno o nama. Stvarno nam je jako malo nedostajalo da prođemo dalje. Malo sreće, sitnice..."