ZNA KAKO SE TREBA IGRATI / Mi se valjamo od smijeha: Pogledajte smiješnu reakciju Xavija nakon promašaja Barceloninog igrača

Barcelona je vodstvo držala samo pet minuta

22.8.2022.
9:23
Profimedia

Nogometaši Barcelone postigli su prvu pobjedu u novoj sezoni, a Robert Lewandowski je postigao svoja prva dva pogotka za Katalonce u slavlju 4-1 na gostovanju kod Real Sociedada.

ZAŠTO MU TO RADE? /

Real priprema pravu gadariju za Modrića. Procurio tajni plan, evo kako se Madriđani namjeravaju riješiti Luke

Poljski napadač je prvi od dva pogotka postigao u prvoj minuti na asistenciju Baldea. Barcelona je vodstvo držala samo pet minuta. Švedski napadač Alexander Isak primio je loptu u kaznenom prostoru, izašao pred Ter Stegena i hladnokrvno prebacio gostujućeg vratara, uz malu pomoć Erica Garcije koji je pokušao blokirati udarac.

Prijetili su domaći drugim pogotkom u nekoliko navrata, ali briljirao je Marc-Andre ter Stegen. No, kad su domaći i postigli pogodak u 53. minuti, na intervenciju VAR-a je poništen.

Sve Xavi zna

I onda je uslijedila 15-minutna eksplozija Barcelone, s Fatijem i Lewandowskim u glavnim ulogama. Fati je prvo u 66. minuti bio dodavač prema Ousmaneu Dembeleu koji je lijevom nogom s lijeve strane kaznenog prostora pogodio suprotan kut za 2-1. Samo dvije minute poslije sjajnu akciju gostiju svojim je drugim pogotkom završio Lewandowski, a zadnji je dodavač bio opet Ansu Fati. U 79. minuti su zamijenili uloge. Lewandowski je sjajno petom proigrao Fatija koji se upisao u strijelce za konačnih 4-1.

Prije Barcine eksplozije pri rezultatu 1:1, nakon jednog od mnogih ubačaja stoper Blaugrane Eric Garcia pokušao je glavom pogoditi, ali nije se baš najbolje snašao. Njegov trener Xavi igračku karijeru temeljio je na dodavanjima, ali svejedno je na smiješan način objašnjavao puno višem braniču kako se igra glavom.

Reakciju Barceloninog trenera možete pogledati OVDJE.