POVIJESNI DAN NA KOSOVU: / Pogledajte nogometni spektakl koji su čekali godinama

U prijateljskom nogometnom susretu odigranom u Prištini reprezentacije Kosova i Albanije odigrale su 2-2.

13.11.2015.
19:01

Albanija je povela u 54. minuti golom Reja Manaja, za Kosovo je izjednačio Bersant Celjina samo četiri minuta kasnije, a u 69. minuti domaćini su poveli preko Elbasana Rashanija. U 72. minuti konačan rezultat postavio je igrač RNK Splita Amir Rrahmani.

Bila je to treća utakmica reprezentacije Kosova otkad joj je FIFA dopustila odigravanje prijateljskih dvoboja, a na gradskom stadionu u Prištini susret je gledalo 17 tisuća navijača koji su jednako bodrile obje selekcije. I sam glavni grad Kosova bio je okićen albanskim zastavama i parolama koje su slavile povijesni, prvi plasman Albanaca na Europsko prvenstvo.