PREKID CRNOG NIZA: / Slaven Belupo važnom pobjedom do sedmog mjesta

U zadnjoj utakmici 19. kola hrvatskog prvenstva u Puli su nogometaši Slaven Belupa pobijedili Istru 1961 s 2:0 (1:0).

6.12.2015.
19:36

Već u trećoj minuti Muzafer Ejupi je udarcem glavom iz blizine doveo koprivnički sastav u vodstvo. U 76. minuti Puljani su ostali s igračem manje jer je isključen Heister, a 90. minuti je domaći branič Gojković skrivio jedanaesterac iz kojeg je Ejupi postavio konačnih 0:2. Slaven je na ovaj način prekinuo crni niz od tri uzastopna poraza.

Osijek slavio u Kranjčevićevoj

U ranijem dvoboju u Kranjčevićevoj su nogometaši Osijeka svladali Zagreb s 1:0 (1:0). Derbi začelja ponudio je vrlo siromašan nogomet, a jedini pogodak postigao je Tomislav Šarić glavom u 22. minuti.

Slaven Belupo je pobjedom skočio na sedmu poziciju s 20 bodova, bodom više od Istre i dva boda više od Osijeka. Zagreb je prikovan za začelje sa samo osam bodova.