Kvalifikacije za EURO / Preokreti kakvi se ne viđaju svaki dan: Skandinavci dominirali u raspucanoj večeri kvalifikacija

26.3.2019.
22:51
AP Images

Skandinavske momčadi napravile su pravi dar-mar u utorak navečer u utakmicama kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

Senzacionalan povratak u dvoboju sa Švicarskom napravili su Danci koji su se u posljednjih 10-ak minuta utakmice s 3:0 deficita vratili na 3:3.

A ništa manje spektakularna utakmica nije bila ni ona Norveške i Švedske. S 2:0 u prvih sat vremena igre Norvežani su mislili da će lagano do tri boda, ali Šveđani su imali neke druge ideje. Claesson je zabio u 70. minuti, a Quaison s dva gola pred sam kraj doveo Šveđane do čudensnog preokreta, da bi u posljednjim sekundama Kamara ipak poravnao na 3:3.

Španjolci nisu imali težak posao protiv Malte. Slavili su s 2:0 u gostima, a s dva gola tri boda im je donio Alvaro Morata.

Irska je golom Hourihanea slavila 1:0 protiv Gruzije, dok su Rumunji s visokih 4:1 slavili protiv Farskih Otoka. Finci su s 2:0 uzeli bodove Armencima.

Kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2020.

Armenija - Finska 0:2

Irska - Gruzija 1:0

Malta - Španjolska 0:2

Norveška - Švedska 3:3

Rumunjska - Farski Otoci 4:1

Švicarska - Danska 3:3