Pogledajte Modrićevu savršenu asistenciju za spas Reala

Nogometaši Barcelone u subotu, 11. svibnja, službeno su postali novi španjolski prvaci.

12.5.2013.
10:52

Trener madridskog sastava Jose Mourinho izašao je na teren Stadiona Cornelia-El Prat s nominalno sedam rezervista; najveće je zvijezde čuvao za finale Kraljeva kupa idućeg petka.

Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu za goste, zaradio žuti karton te asistirao za izjednačujući gol Gonzala Higuaina odlično ubacivši pred gol iz slobodnog udarca u 58. minuti.

Gosti su u 23. poveli preko Stuanija nakon kornera. Cristiana Ronalda Jose Mourinho je uveo u igru u 57. minuti umjesto Kake.

U ranoj fazi utakmice, točnije u 19. minuti, u jednoj se nespretnoj akciji ozlijedio Raphaël Varane. Stradalo je koljeno. Za mladog je Francuza sezona vrlo vjerojatno završena.

Nogometaši madridskog Reala odigrali su, u ogledu 35. kola španjolske Primere, neodlučeni rezultat 1:1 kod Espanyola, čime je i službeno Barcelona potvrdila naslov nacionalnog prvaka...

Domaćin Espanyol je vodio golom Stuanija, no argentinski je napadač Gonzalo Higuain, na asistenciju hrvatskog nogometaša Luke Modrića, izjednačio početkom nastavka, te je takav rezultat, u inače prilično nervoznoj utakmici, ostao do kraja.

Recimo da je nogometni internet-portal Goal.com Luki Modriću dodijelio ocjenu 3, što je zapravo bila prosječna ocjena igrača Real Madrida, te je njih osmorica (od 14) dobilo takvu ocjenu.

"Modrić je imao nekoliko pozitivnih trenutaka , pogotovo u prvoj fazi ogleda. Ipak, izostalo je njegovo vođenje orkestra iz pozadine, premda je na kraju ipak asistirao za pogodak Reala", piše Goal.com o Modriću. Athletic Bilbao – Mallorca 2-1 (Aduriz 8, Llorente 79 / Giovani dos Santos 81)Valladolid – Deportivo 1-0 (Guerra 48) Osasuna – Getafe 1-0 (Arribas 75) Espanyol – Real Madrid 1-1 (Stuani 23 / Higuain 58)

Redoslijed: 1. Barcelona 88 bodova (-1), 2. Real Madrid 81 (+1), 3. Atletico 72, 4. Real Sociedad 58 (-1), 5. Valencia 56 (-1)...