Evo ga! Eduardo konačno zabio, Srna briljirao!

Nezaustavljivo jure nogometaši Šahtara kroz ukrajinsko prvenstvo. U nedjelju su ostvarili i 15. pobjedu u isto toliko kola.

11.11.2012.
17:45

Vrlo je malo prilika ove sezone dobivao hrvatski Brazilac, ali u nedjelju ga je trener Mircea Lucescu odlučio gurnuti u vatru od prve minute, a Eduardo mu se vrlo brzo odužio.

U desetoj je minuti kapetan Šahtara i hrvatske reprezentacije Darijo Srna pucao nakon kornera Williana, domaći vratar Oleksandr Bandura je odbio loptu, a na nju je natrčao Eduardo i donio vodstvo aktualnom prvaku.

U 23. minuti je Srna proigrao Henriha Mhitarjana, Armenac je pucao, a loptu je u vlastitu mrežu skrenuo Artem Baranovski. Bez ičije je pomoći Mhitarjan u 37. minuti zabio za 3:0, a konačnih je 4:0 u prvoj minuti sudačke nadoknade postavio Teixeira.

Srna i Eduardo su odradili svih 90 minuta, a našem je napadaču današnji pogodak bio prvi ove sezone za klub.