ODLIČNA FORMA / Real slavio nakon preokreta, Hezonja nastavio gdje je stao prošle sezone

6.10.2023.
23:40

Košarkaši madridskog Reala otvorili su novu sezonu Eurolige gostujućom pobjedom u španjolskom derbiju, slavili su 79-77 kod Baskonije.

LOŠ ULAZAK U SEZONU /

Split vodio većinu utakkmice, Igokea nakon preokreta do prve pobjede

Kroz cijelu utakmicu domaćin je vodio, no Madriđani su vrlo dobro odradili posljednjih deset minuta igre. Dobili su zadnju četvrtinu 17-10, preokrenuli i pobijedili. Najbolji igrač Reala bio je Yabusele koji je postigao 18 poena, a tome je dodao i osam skokova.

Hrvatski reprezentativac Mario Hezonja za Real je odigrao deset minuta te je postigao devet poena uz jedan skok i jednu ukradenu loptu. Za dva poena je gađao 1-2, za tri 2-2 te 1-1 s linije slobodnih bacanja.

U petak navečer su čak dvije od četiri utakmice odlučene u produžecima. Fenerbahce je kao domaćin pobijedio Olimpiju Milano 85-82, dok je u velikom grčkom derbiju Olympiakos nakon dodatnih pet minuta svladao Panathinaikos 88-78.