U derbiju 33. kola španjolskog nogometnog prvenstva, u gradskom madridskom derbiju igranom na Vicente Calderonu, Real je sa 2-1 savladao Atletico.

27.4.2013.
16:38

Trener Reala Jose Mourinho u ovom susretu je izveo "šaren" sastav bez brojnih prvotimaca (Ronaldo, Özil, Ramos, Higuain...), dok su Xabi Alonso, Raphaël Varane i Luka Modrić(u 77. minuti) ušli kao zamjene u drugom poluvremenu. Iako su Realovi igrači mislima već u uzvratnom ogledu polufinala Lige prvaka protiv Borussije, uspjeli su doći do pobjede u borbi za drugo mjesto na ljestvici i prestiž. Poveo je Atletico već u 4. minuti golom glavom Radamela Falcaa (26. gol sezone) iz neposredne blizine nakon ubacivanja Diega Godina, ali je Real ubrzo vratio stvari na početak. U 13. minuti iskosa s desne strane Angel Di Maria je iz slobodnog udarca pokušao pronaći nekog svog suigrača u kaznenom prostoru Atletica, a domaći branič Francisco Juanfran je loptu taman toliko skrenuo da prevari vlastitog vratara Thibauta Courtoisa. Konačnih 2:1 za Real postavio je u 63. minuti Di Maria preciznim udarcem ljevicom u sami kut nakon lijepog proigravanja Karima Benzeme u prostor.