SLAVE VELIKU POBJEDU / Rennes srušio PSG i pokvario veliki jubilej Kyliana Mbappe: Majer odličan, Donnarumma mu skinuo sjajnu priliku

U derbiju 19. kola francuskog nogometnog prvenstva Rennes je pobijedio prvaka Paris Saint Germain sa 1-0 ostvarivši devetu uzastopnu ligašku pobjedu na svom Roazhon Parku

15.1.2023.
23:06
Profimedia

Pogodak odluke zabio je kapetan Hamari Traore u 65. minuti. Adrien Truffert je ubacio nisko prema Traoreu, koji je ispred Bernata i Danila pucao i pogodio.

EFIKASNO U BERGAMU /

Pašalić s klupe gledao utakmicu s deset golova: Već na poluvremenu bilo je 5-1 za domaćine

Za pariški sastav u čijim redovima su Lionel Messi i Neymar odigrali cijeli susret, a Kylian Mbappe od 55. minute, bio je to drugi ligaški poraz u zadnja tri kola, te drugi uzastopni na gostovanju kod Rennesa nakon 0-2 iz listopada 2021.

Hrvatski reprezentativac Lovro Majer igrao je za Rennes do 89. minute pruživši odličnu partiju. U 58. minuti je bio i blizu pogotka. Odlično je pucao s ruba kaznenog prostora, ali je Gianluigi Donnarumma obranio.

Dodajmo i kako je ogled protiv Rennesa, bio 200. Mbappeov nastup u Ligue 1 (41 s Monacom, 159 s Parizom), a do sada je u prvenstvu zabio 148 golova. U povijesti francuskog prvenstva samo su četiri igrača postigla više golova od njega u prvih 200 nastupa - Carlos Bianchi (173), Just Fontaine (164), Gunnar Andersson (161) i Delio Onnis (152).

Na ljestvici vodi PSG sa 47 bodova, Lens na drugom mjestu ima 44, a treći je Marseille sa 42 boda. Slijede Monaco i Rennes sa po 37 bodova.