SKANDALOZNO / Prekinuta utakmica zbog pogrdnih transparenata i skandiranja prema Kosovarima

Šokantno

12.9.2023.
21:26

Utakmica Rumunjske i Kosova u sklopu kvalifikacija za Euro 2024. prekinuta je zbog ponašanja domaćih navijača. Inače, Rumunjska ne priznaje Kosovo kao samostalnu državu, a njihovi navijači to su jasno iskazali na tribinama.

TRI REMIJA ZA KRAJ DANA /

Makedonci uzeli bod Talijanima, Kosovo se spasilo na samom kraju

U 20. minuti utakmice gosti su se povukli s terena. S tribina se čulo ''Srbija, Srbija'', a istaknut je i transparent u bojama te države s natpisom ''Kosovo je Srbija''.

Sve je začinjeno korištenjem i ubacivanjem pirotehnike u teren.

Tijekom stanke čuvari reda su ispraznili dio tribine gdje je bio transparent i gdje su bili smješteni najžešći domaći navijači, a Rumunjska je od 42. minute imala igrača više na terenu jer je drugi žuti karton zaradio Muriqi, najbolji gostujući strijelac.

U nastavku susreta krenuli su žestoki napadi rumunjskih igrača, a savršenu šansu za vodstvo imali su u 61. minuti. No, domaći kapetan Nicolae Stanciu nije realizirao jedanaesterac. Svoju je grešku Stanciu ipak ispravio u 83. minuti kada je postigao gol za 1-0, dok je pobjeda potvrđena u 93. minuti. Strijelac je bio Valentin Mihaila.

Na ljestvici ove skupine vodi Švicarska s 14 bodova, dok druga Rumunjska ima 12. Slijedi Izrael s 11, dok Kosovo i Bjelorusija imaju po četiri. Posljednja je Andora s dva boda.