Pogledajte kako je Pletikosa obranio penal Dinamu i primio tri gola

Stipe Pletikosa i Hrvoje Milic odradili su svih 90 minuta za Rostov koji je u 28. kolu ruskog prvenstva izgubio kao domacin od moskovskog Dinama s 3-2.

2.5.2014.
20:12

Gosti su prvi gol na utakmici postigli vec u prvom napadu nakon petnaestak sekundi igre preko Ionova.

Isti igrac zabio je drugi gol u 17. minuti, a u 68. su gosti poveli s 3:0 preko Kokorina. Pletikosa nije bio kriv niti za jedan gol, ali je u 84. minuti obranio penal kojeg je izveo Noboa.

Prije toga je prvi gol za domacine zabio Dzjuba u 75. minuti, a u 86. je konacni rezultat postavio Byung-Soo Yoo.

Rostov je u zadnja cetiri ligaska kola u ruskom prvenstvu osvojio samo jedan bod. Na ljestvici drzi 8. mjesto s 36 bodova.

Rostov – Dinamo Moskva 2-3 Amkar – CSKA Moskva 1-3 Volga – Krasnodar 0-1

Redoslijed: 1. Zenit 59 (-1), 2. CSKA 58, 3. Lokomotiv Moskva 58 (-1), 4. Dinamo Moskva 49… 8. Rostov 36… Darijo Srna, kapetan Sahtara i hrvatske nogometne reprezentacije, odigrao je cijelu utakmicu za svoj klub koji je u 28. kolu ukrajinskog prvenstva kod kuce pobijedio Ilicevec 3-1.

Srna je u 66. minuti lijepo pronasao Luiza Adriana koji se oslobodio svog cuvara i poentirao za vodstvo domacina 2-1. Konacnih 3-1 postavio je Douglas Costa preciznim udarcem iskosa s desne strane u 82. minuti.

Eduardo da Silva je cijelu utakmicu odgledao s klupe Sahtara, koji je uknjizio cetvrtu uzastopnu ligasku pobjedu, te vodi na ljestvici sa 59 bodova, sest vise od Dnjipra od kojeg ima i susret vise.

Ukrajinska Premierliga, 28. kolo: Sahtar – Ilicevec 3-1 Cornomorec – Metalist 1-1 Sevastopolj – Zorja 0-2

Redoslijed. 1. Sahtar 59 (26 utakmica), 2. Dnjipro 53 (25), 3. Metalist 48 (25), 4. Dinamo Kijev 47 (26)…