U prvoj utakmici 28. kola Serie A nogometaši Milana su s 2:0 u Parmi pobijedili istoimenog domaćina, pa su barem privremeno s utakmicom više pobjegli Juventusu na plus sedam...

17.3.2012.
21:27

U prilično izjednačenom dvoboju do izražaja je došla pojedinačna kvaliteta igrača aktualnog prvaka koji je za razliku od domaćina svoje prigode realizirao. Gosti su poveli nakon što je domaći branič Zaccardo nepropisno u vlastitom šesnaestercu zaustavio Emanuelsona, a kazneni udarac je u svoj jubilarni 20. prvenstveni gol ove sezone pretvorio prvi strijelac Serie A Zlatan Ibrahimović.

szólj hozzá: Parma v Milan 0:1 Ibrahimovic

Potvrdu pobjede Milana donio je u 10. minuti nastavka upravo Emanuelson, pa će momčad Massimiliana Allegrija barem do kraja druge današnje utakmice u kojoj Juventus gostuje u Firenci imati velikih 7 bodova prednosti ispred momčadi iz Torina.

Nakon četiri uzastopna remija i Juventus se uspio na nekomu iskaliti. Stara dama pobijedila je na gostovanju kod Fiorentine, u 28. kolu talijanskog prvenstva, s visokih 5:0. Pogotke za torinski klub postigli su Vučinić ('15), Vidal ('27), Marchisio ('55), Pirlo ('67) i Padoin ('72).

Put do pobjede crno-bijelima je olakšao Cerci koji je u 21. minuti dobio izravni crveni karton. Parma – Milan 0-2 (Ibrahimović 17-11m, Emanuelson 55) Redoslijed: 1. Milan 60, 2. Juventus 56(-1), 3. Lazio 48 (-1), 4. Napoli 46 (-1), 5. Udinese 46 (-1)...