ISTRA - SLAVEN 1:1 / Slaven Belupo u samoj završnici ispustio pobjedu za kraj sezone: Mlinar golčinom spasio Puljane poraza

27.5.2023.
19:28
Sasa Miljevic/PIXSELL

Nogometaši Istre 1961 i Slavena Belupa u posljendjem su 36. kolu HNL-a igrali 1-1 (0-0).

UOČI GORICE /

Bišćan najavio oproštaj jednog od najplaćenijih igrača: 'Puno toga je dao za klub'

Goste je u vodstvo doveo Amber Hoxha (56), a izjednačio je Frano Mlinar (85).

U prvom poluvremenu jedino vrijedno spomena dogodilo se u sudačkoj nadoknadi kada je Bačić umalo doveo Koprivničane u prednost, ali njegov udarac sa 16 metara zaustavila je vratnica.

Ipak, bolji ulazak u nastavak Slaven je okrunio vodećim golom u 56. minuti. Mladi Krušelj je ubacio s desne strane, a na drugoj je vratnici pravodobno utrčao Hoxha i u padu glavom zatresao mrežu.

Tu prednost Slaven je držao sve do 85. minute kada je Mlinar sjajnim slobodnim udarcem iskosa s lijeve strane sa 22 metra pogodio sam gornji desni kut suparničkog gola.

Istra 1961 će tako prvenstvo okončati na petom mjestu sa 46 bodova, koliko je sakupio i šesti Varaždin, dok je Slaven Belupo završio na osmom mjestu sa 43 boda, kao i sedma Lokomotiva.

Dinamo je prvak sa 78 bodova, 10 manje ima drugi Hajduk, dok je društvo najboljih napustio Šibenik.

FNC 11 - borilački spektakl godine iz Arene Zagreb gledajte UŽIVO u nedjelju, 28. svibnja, od 20 sati, ekskluzivno na PLAY Premiumu!