SPEKTAKL NA ALLIANZ ARENI: / Lewandowski odigrao vanserijsku utakmicu, zabio četiri gola i pokazao zašto je najbolji napadač na svijetu

U ranije odigranom susretu susretu Wolfsburg i Augsburg su odigrali bez golova, što je već treći remi za Wolfsburg na otvaranju sezone

4.10.2020.
20:39

Nogometaši Bayerna pobijedili su na Allianz Areni berlinsku Herthu sa 4-3 (1-0), a sva četiri pogotka za europske prvake postigao je najbolji nogometaš Lige prvaka u prošloj sezoni Poljak Robert Lewandowski.

OGROMAN DEBAKL MANCHESTER UNITEDA: /

Mourinhov Tottenham na Old Traffordu do vrha napunio mrežu Crvenih vragova

Prvi od svoja četiri pogotka Lewandowski je postigao u 40. minuti, a u 51. minuti je Poljak udvostručio prednost domaćina. No, to nije obeshrabrilo gostujuću momčad koja je u sljedećih 20 minuta izjednačila. U 60. minuti Cordoba je smanjio zaostatak Herthe, a u 71. minuti Cunha je na asistenciju Piateka po drugi put svladao Manuela Neuera.

U 85. minuti je veza Mueller - Lewandowski ponovno donijela prednost Bavarcima, da bi samo tri minute poslije 20-godišnji Herthin napadač Jessic Ngankam izjednačio na 3-3.

Odluka u sudačkoj nadoknadi

Pobjedu Bayernu u drugoj minuti sučevog dodatka donio je Lewnadowski iz kaznenog udarca koji je dosuđen jer je upravo Poljaka u skoku na vrhu peterca povukao Mittelstadt.

U prvom nedjeljnom susretu Wolfsburg i Augsburg su odigrali bez golova, što je već treći remi za Wolfsburg na otvaranju sezone uz samo jedan postignutog pogodak, dok je Augsburg skočio na drugo mjesto.

Domaćin je bio bliži pobjedi, imao je niz sjajnih prilika, ali nije uspio izboriti prvu pobjedu ove sezone.

Brekalu poništen gol

Hrvatski reprezentativac Josip Brekalo je odigrao cijeli susret za domaći sastav, a u 26. minuti je postigao lijepi pogodak s ruba kaznenog prostora. Međutum, sudac Felix Zwayer je nakon asistencija VAR-a poništio gol zbog zaleđa Wouta Weghorsta koji je započeo akciju.

Na ljestvici vode RB Leipzig, Augsburg i Eintracht Frankfurt sa po sedam bodova, dok je Bayern četvrti sa šest. Hertha je na 13. mjestu s tri boda.