'IMAO SAM OSJEĆAJ' / Srušio Dinamo pa napravio potez o kojem se priča: 'Mislim da je to najmanje što sam mogao učiniti s moje strane'

Grk je nakon gola otrčao pred sjevernu tribinu i pokazao im svoju crnu kapetansku traku koju je nosio u spomen na Michalisa Katsourisa, navijača ubijenog u neredima prošlog tjedna u Ateni

15.8.2023.
23:34
Marko Lukunic/PIXSELL

Nogometaši zagrebačkog Dinama poraženi su od grčkog AEK-a s 1-2 (1-0) u prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za Ligu prvaka odigranoj u utorak pred 13.311 gledatelja na stadionu Maksimir.

JASNA PORUKA /

AEK je pobjedu na Maksimiru protiv Dinama popratio sa samo dvije fotografije i dvije riječi

Dinamo je vodeći pogodak postigao u 39. minuti, a strijelac je bio Marko Bulat koji iz slobodnog udarca s oko 25 metara, kad je pogodio gornji desni kut AEK-ovih vrata. No, preokret je uslijedio u drugom poluvremenu. Grčki prvak je do izjednačujućeg pogotka došao u 59. minuti, a strijelac je preciznim udarcem s 14 metara bio Švicarac Steven Zuber.

Pobjedu grčkom prvaku donio je u 90. minuti Konstantinos Galanopoulos udarcem sa sedam metara. Grk je nakon gola otrčao pred sjevernu tribinu i pokazao im svoju crnu kapetansku traku koju je nosio u spomen na Michalisa Katsourisa, navijača ubijenog u neredima prošlog tjedna u Ateni.

Nakon utakmice objasnio je svoj potez.

"Iz nekog razloga od jutros kad sam se probudio imao sam osjećaj da ću ako budem igrao zabiti gol, nisam znao kako slaviti, nisam čak ni učinio to da izazovem navijače ili Dinamo, ali mislim da je to najmanje što sam mogao učiniti s moje strane."

Uzvratni dvoboj je na rasporedu u subotu, 19. kolovoza, s početkom u 20.45 sati, na AEK Areni u Ateni.

FNC 12 iz pulske Arene ekskluzivno ćete 2. rujna moći gledati na streaming platformi Voyo.