MAROKANSKA BAJKA / Tvorac afričkog čuda na SP-u najavio važnu promjenu pred ogled s Hrvatskom: 'Čeka nas malo finale'

15.12.2022.
8:43

Reprezentacija Maroka bila je prvi, a bit će i posljednji protivnik Vatrenih na Svjetskom prvenstvu u Kataru. Momčad sa sjevera Afrike nije uspjela kreirati još jednu veliku senzaciju te su usprkos sjajnom otporu ipak poraženi od Francuske u polufinalu s 2:0.

Maroko je prva afrička selekcija u povijesti koja je došla do polufinala te će se u subotu suprotstaviti Hrvatskoj u borbi za medalju.

Polufinalnu utakmicu i nadolazeći susret protiv izabranika Zlatka Dalića komentirao je i marokanski izbornik Walid Regragui.

Moj si početak i moj kraj /

Kako smo počeli tako i završavamo: Prisjetite se prve utakmice Hrvatske na Svjetskom prvenstvu

'Dali smo maksimum'

"Dali smo maksimum, to je najvažnije. Izgubili smo Aguerda na zagrijavanju, Saissa na početku meča i Mazraouija na poluvremenu, ali nemam što reći. Išli smo do kraja. Protiv Francuske se i najmanja greška skupo plaća. S takvim greškama ne možemo u finale. Drugo poluvrijeme je bilo bolje, imali smo prilike, ali nismo zabili i onda nas je ubio drugi gol', konstatirao je tvorac afričkog čuda.

Otkrio je Regragui da je njegova momčad psihički iscrpljena nakon ogleda s Tricolorima, a naznačio je i s kakvom će momčadi istrčati protiv Hrvatske.

'Želimo završiti treći'

"Čeka nas malo finale, bit će teško psihički. Dat ćemo minutažu onima koji nisu igrali. Svi moraju sudjelovati. Želimo završiti treći. Najvažnije je bilo pokazati dobro lice, krasne navijače. Morat ćemo raditi da dođemo do visoke razine i osvojimo Svjetsko prvenstvo, ali nismo daleko", zaključio je.

Vatreni i Maroko suočit će se u 16 sati po našem vremenu u subotu. Prvi ogled ovih selekcija na SP-u završio je bez pobjednika i bez pogodaka.