KAOS U 2. HNL / U Sesvetama opći cirkus, navijači podivljali. Sudac pobjegao od batina, najgore prošli redari

Drugo poluvrijeme bilo je naelektrizirano, kulminiralo sve na kraju

11.3.2022.
23:51
Goran Ferbezar/PIXSELL

U prvoj utakmici 20. kola 2. HNL u Sesvetama je istoimeni domaćin u petak remizirao (1-1) s Cibalijom, no utakmicu su obilježile nemile scene pred kraj utakmice. Čitavo drugo poluvrijeme bilo je naelektrizirano...

STIGLO NA NAPLATU /

Hajduk, Dinamo i Istra 1961. kažnjeni: Ultrasi bacali topovske, palili baklje i dimne, rasistički vrijeđali

Jelinčić u fokusu

Naime, u 63. minuti glavni sudac dvoboja Vedran Jelinčić je svirao prvotno penal za domaćina, iako je prekršaj bio očito van šesnaesterca. Digli su se s klupe Vinkovčana Jozinović i društvo, s tribine gdje su bili Ultrasi zagrmilo je "HNS pe*eri, nogomet ste sjebali i mama ti je k***a".

Trener Cibalije Jozinović u potpunosti je bio izgubio živce, do njega je bio došao i Jelinčić kako bi ga smirio, nakon što je prvotno dao žuti Adam Nikolić. Vruće je bilo na Svetom Josipu Radniku na 4. stupnja celzijusa. Naelektrizirana je bila atmosfera...

Kulminiralo u 90.

Kulminiralo je sve u 90. kada je Jelenčić, na signal pomoćnika, svirao zaleđe, a Cibalijin igrač je zatresao mrežu. No, sučeva nije bila zadnja u ovom trenutku.

Onda je krenuo pravi kaos, gosti iz Vinkovaca su poludjeli, proključala je vrela slavonska krv. Cibalijini Ultrasi su htjeli ući u teren što je redarska služba krajnjim naporima spriječila, Jozinović je smirivao navijače tri minute prije završetka sudačke nadoknade.

Nakon posljednjeg sučevog zvižduka, krenuli su prema prostorijama kluba gdje su 'najdeblji' kraj izvukli redari Sesveta, mahom lokalni simpatizeri kluba, prenosi 24sata.

Sporni detalji dogodili su se u 63. i 90. minuti utakmice. OVDJE ih možete vidjeti.